3. Славия победи за трети пореден път колеблив Левски в изнервен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Белите” се поздравиха след 3:2 на „Герена”, Веселин Минев бе изгонен

Славия победи Левски в най-старото столично дерби от 30-ия кръг на А група. Двубоят се проведе на стадион „Георги Аспарухов” и завърши при резултат 3:2. Това бе трета поредна победа за „белите” срещу „сините” през този сезон. За последно такава серия е имало преди 60 години.

Точни за Славия бяха Димитър Пиргов, Петър Атанасов и Жереми Манзоро. Двата гола за отбора на треньора Стойчо Стоев бяха дело на юношата Радослав Цонев.  „Сините” завършиха двубоя с човек по-малко, след като капитанът Веселин Минев получи два жълти картона в рамките на около минута през второто полувреме.

Левски има 50 точки след поражението във втората шестица, а Славия вече събра 40, заемайки деветото място.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК!

Славия започна по-агресивно двубоя и първите опасни положения бяха пред вратата на Боян Йоргачевич. Още във втората минута Диего Фераресо намери нахлуващия в наказателното поле Иван Вълчанов, който шутира силно по земя, насочвайки топката към долния ляв ъгъл, но вратарят успя да спаси. Малко след това Фераресо бе в центъра на вниманието, който елиминира защитник и навлезе в пеналта, където отправи силен удар, но покрай лявата греда.

Определено в началните минути на срещата славистите като че ли бяха по-мотивираните. Те влизаха смело в единоборствата, печелиха по-голямата част от тях и бързо преминаваха от защита в атака. Докато „сините” изпитваха известни трудности при организацията на нападението си.

Логичното се случи в 25-ата минута. Тогава Жереми Манзоро центрира от ъглов удар, в наказателното поле най-добрата позиция бе заел защитникът Пиргов, който с глава от близко разстояние не остави никакви шансове на Йоргачевич.

Постепенно, особено след попадението, отборът на Левски поизравни играта и на свой ред погледна смело към вратата на Георги Петков.  В 27-ата минута Антонио Аниете получи топката в наказателното поле от Домовчийски, испанецът отправи коварен удар, но Петков показа класата си и спаси. Божидар Краев също изпробва късмета си с плътен, диагонален изстрел, топката обаче премина на около метър от дясната греда.

Първото полувреме получи солидно продължение от 7 минути, като това се наложи заради лекарска намеса за Георги Петков, който бе ударен в главата от Аймен Белаид. Всичко приключи с превръзка за опитния вратар, който бе заменен след почивката.

„Сините” успяха да възстановят равенството, макар и в ситуацията късметът да бе на тяхна страна. Радослав Цонев отправи силен удар извън наказателното поле, топката рикошира в крака на бранител, което заблуди Петков - той се хвърли в противоположния ъгъл и така кълбото се оплете в мрежата му.

Съперниците запазиха динамичното темпо и откритата, атакуваща игра и през второто полувреме, като още в началните минути на частта и пред двата отбора се откриха добри възможности да отбележат. В 49-ата минута Домовчийски намери Радослав Цонев, който технично с пета намери Аниете, той се разходи в наказателното поле и отправи удар, но на пътя на топката застана Фераресо. След това Бедоя отправи силен удар и разтресе горната греда. В ответната атака Славия можеше да вкара след кинжална контраатака, но в последния момент Аймен Белаид изби.

В 53-ата минута се стигна до любопитна ситуация, от която Левски не успя да се възползва по най-добрия начин. Марио Кирев излезе далеч извън наказателното поле, за да играе с топката, но изгуби чисто борбата, Бедоя овладя и отправи силен удар към опразнената врата, но би над горната греда.

Славия продължи да играе без напрежение и да търси своите шансове. Това даде положителен резултат. Гостите от „Овча купел” отново излязоха напред в 62-ата минута. Тогава Петър Атанасов се възползва от слаба намеса на Борислав Стойчев и с плътен удар прати топката в левия ъгъл.

В 77-ата минута Левски остана без капитана си. Веселин Минев получи два жълти картон в рамките на около минута. Първият бе заради реплики към съдията, а вторият заради удар по Фонсека в главата край страничната линия.

Като цяло през второто полувреме нервите и емоциите взеха връх. Славистите по всякакъв начин се опитваха да бавят играта и да я накъсват, което допълнително изнерви „сините” играчи.

Все пак гостите се възползваха от численото си преимущество и сложиха край на спора в този мач с трети гол. Фонсека започна контраатака, завършена по успешен начин от Манзоро.

Левски до последно не спря да атакува и стигна до втори гол, отново дело на юношата Цонев, който се разписа с хубав удар от разстояние.

Стоилов след първата загуба в Турция: Това не е нашият стил