3. Славия помете Нефтохимик в реванша и запази мястото си в елита (ВИДЕО)

Славия помете Нефтохимик в реванша и запази мястото си в елита (ВИДЕО)

"Белите" взеха с категоричното 5:2 втория мач, "шейховете" ще играят бараж с Витоша (Бистрица)

Славия запази мястото си в елита след каегорична победа с 5:2 над Нефтохимик в срещата реванш между двата тима. В първия мач „белите” взеха аванс от един гол, а в днешния двубой стигнаха лесно до победата и с краен резултат 6:2 заемат 11-ото място в края на сезона на Първа лига. За Нефтохимик остава да надеждата да надвият втородивизионния Витоша Бистрица, ако иска и догодина да играе в Първа лига.

Всичко в мача се реши за по-малко от 20 минути в реванша, като тон за голеадата даде Сердеров още във втората минута. Топката бе изритана от вратаря на Славия, мина цялата половина на Нефтохимик и Божидар Васев овладя, след което отклони към Сердеров, който на празна врата нямаше как да сгреши.

Три по-късно нова груба грешка доведе до втори гол. Онуоха опита да изчисти топката, но я би в съотборника си Хашев и преднината на Славия бе удвоена.

Надеждите на Нефтохимик тотално бяха заличени в 17-ата, когато след пробив на Божидар Васев отдясно топката бе центрирана към Ивайло Димитров, който с глава отклони в гредата, след което кълбото влезе в мрежата за 3:0.

В 57-ата минута Вълчанов центрира от фаул, а Георги Хашев отклони с глава точно и намали пасива на Нефтохимик, но бързо „белите” върнаха преднината си, след като в 64-ата Ивайло Димитров вкара по леко куриозен начин – при центриране на Сердеров отляво топката стигна до Димитров, който опита да я спре, но вместо това я насочи право във вратата за 4:1.

Стефан Велев покачи на 5:1 в 72-ата, а Мариян Огнянов оформи крайното 5:2 с красив гол в 87-ата минута на реванша.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо