3. Славия попари Калиакра в повторение на мача от лятото (видео)

Славия попари Калиакра в повторение на мача от лятото (видео)

„Белите” биха в Каварна с 1:0 с гол на Георги Христов в 19-ата минута

Отборът на Славия започна пролетния дял на шампионата в „А” група с минимална победа с 1:0 над тима на Калиакра. Срещата се игра на стадион „Калиакра” в Каварна и поразително приличаше на сблъсъка между двата тима през лятото, когато новаците се наложиха със същия резултат над „белите” в София.

Единственото попадение в мача бе дело на Георги Христов в 19-ата минута. Калиакра пък завърши двубоя с 10 души, след като Николай Петров получи втори жълт картон в 90-ата минута.

Двубоят започна с малко по-добра игра на домакините, които можеха да излязат напред в резултата в 12-ата минута, когато Николай Петров центрира хубаво отдясно за Русев, който обаче не успя да засече добре и топката излезе в аут.

Така се стигна до 19-ата минута, когато играч на Славия изрита кълбото към центъра на терена, където Георги Христов овладя с глава, надбяга защитата на Калиакра и с хубав изстрел по диагонала с левия крак даде преднина на столичани.

След гола темпото на игра спадна значително, а в 23-ата минута Русев получи на левия фланг и центрира по земя в наказателното поле, където Дяков изпревари връхлитащия Николай Петров и изчисти топката. До края на полувремето феновете видяха само още една интересна ситуация, която дойде в 39-ата минута, когато Русев вкара топката в мрежата на Емил Петров, но попадението бе отменено заради засада. На повторенията обаче се видя, че нападателят на каварненци бе на една линия с бранител на „белите” в момента на паса към него.

Втората част бе далеч по-интересна от първата като още в 47-ата минута
Божов овладя на десния фланг и навлезе в наказателното поле, последва удар с левия крак, който обаче премина на сантиметри от дясната греда на Димитров.

Няколко минути по-късно Русев засече с глава центриране отдясно на Марков, но стражът на Славия бе заел добра позиция и спаси. 8 минути по-късно столичани имаха нова добра възможност за удвояване на резултата, след като Юруков получи хубаво центриране отдясно, но не можа да засече добре и опасността премина.

Двата тима продължаваха да вдигат оборотите и в 64-ата минута
Радо Димитров получи в наказателното поле и върна към дузпата за непокрития Божов, който стреля силно с десния крак, но Цветан Димитров показа хубав рефлекс и спаси. 180 секунди по-късно Русев получи зад отбраната на Славия, излъга Емил Петров, но след това се засуети и топката му бе избита от защитник на "белите".

След това положение темпото на игра отново спадна, а в 86-ата минута Славия пропусна страхотна възможност да удвои преднината си. Тогава
Дениран овладя в центъра на терена и стреля силно от около метра, кълбото срещна напречната греда, след което отиде в Юруков, който засече с глава, но Цветан Димитров се намеси страхотно и спаси с една ръка.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Калиакра остана с човек по-малко, след като Николай Петров падна в наказателното поле, искайки дузпа, но вместо това реферът му показа втори жълт картон и го прати преждевременно към съблекалните. В последната минута на продължението Каталиев получи в пеналта на Славия, стреля с по земя десния крак, но Емил Петров спаси с една ръка.

Нов гол до края обаче не падна и така Славия се наложи над Калиакра с 1:0 в Каварна.

След успеха Славия се изкачи на 6-о място във временното класиране с актив от 29 точки, колкото имат Локо (Пловдив), ЦСКА и Черноморец. Домакините от Калиакра пък са 11-и с 16 пункта.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза