3. Славия постигна трета поредна победа в А група (снимки)

Славия постигна трета поредна победа в А група (снимки)

„Белите” победиха беззъбия тим на Калиакра с класическото 3:0

Славия прави всичко възможно, за да върне феновете си на стадиона. Тимът на Мартин Кушев постигна трета поредна победа в А група, като това не се е случвало от повече от година. „Белите” се наложиха като домакини с класическото 3:0 над Калиакра в последния двубой от осмия кръг, като каварненци по никакъв начин не успяха да затруднят вратаря Стефано Кунчев през целия мач.

Бразилецът Жуниньо направи много силен мач. Той се отчете с два гола и подаде за третия на влезлия като резерва Илия Илиев. В следващия кръг Славия ще се заправи срещу ЦСКА, а Калиакра ще мери сили с Черно море.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за домакините от Славия. Още в третата минута Живко Желев центрира в наказателното поле където нямаше никой от „белите”, но там Милен Бонев игра с ръка и главният съдия без да се замисли веднага посочи точката за изпълнение на дузпа. Жуниньо застана зад топката и шутира силно, вратарят хвана ъгъла, но кълбото все пак попадна в мрежата му.

Играчите на Кушев продължиха да контролират положението на терена, но трудно стигаха до чисти голови положения. Отново Жуниньо бе в центъра на вниманието. Юруков му подаде в пеналта, той шутира от движение, но мерникът му този път се оказа неточен. Това бе и най-интересното положение и пред двете прати за първите 45 минути. Гостите играха доста плахо, на моменти успяваха да разиграват, но точно пред наказателното поле играха много колебливо и не създадоха никаква работа на Кунчев.

През второто полувреме Славия си реши мача в рамките само на пет минути. Илия Илиев, който влезе като резерва, намери Жуниньо, той навлезе в наказателното поле, финтира двама бранители и шутира. Топката рикошира в тялото на футболист в син екип и залъга вратаря Димитров. Малко след това бразилецът, който направи може би най-силния си мач от началото на сезона, взе топката в средата на терена, напредна уверено и с техничен пас намери Илиев. Стражът излезе да му съкрати пътя, но опитният футболист елегантно търкулна топката покрай него и сложи точка на спора в този мач.

До края на двубоя славистите играха спокойно, без напрежение и без много зор. Наставникът на гостите Адалберт Зафиров направи и трите си смени, но влезлите футболисти не успяха да помогнат на тима си, въпреки свежите си сили.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза