3. Славия с втора победа при Фугата, отново напердаши Локо (Пд) с 3:0 (ВИДЕО)

Славия с втора победа при Фугата, отново напердаши Локо (Пд) с 3:0 (ВИДЕО)

Дебютни голове на Ндонгала и Мансе и глупав червен картон на Камбуров решиха последния мач от 19-ия кръг

След 3:0 срещу Локомотив (Пловдив) у дома Славия постигна втора поредна победа при временния треньор Владимир Иванов-Фугата. С голове в края на първото полувреме на нападателите Дуде Ндонгала и Матийо Мансе, съпроводени с изгонване на капитана на раздирания от контузии Локомотив Мартин Камбуров, „белите” решиха в своя полза последния мач от 19-ия кръг на „А” група. Късно през второто полувреме Ндонгала отбеляза второто си попадение в мача.

Зрителите щяха да заспят до 43-ата минута, когато брилянтен пробив, гарниран с пас на Антон Карачанаков, бе изведен Дуде Ндонгала и той разпечата Ел Харуби за 1:0. В добавеното време Матийо Мансе реализира дузпа, отсъдена справедливо за игра с ръка на Пламен Крумов. А мачът сякаш приключи секунди по-късно, когато Мартин Камбуров получи директен червен картон за умишлен удар с топката по съдията.

След почивката гостите се пробудиха, но за кратко. Домакините играеха с настроение и направиха два пропуска преди Ндонгала да оформи крайното 3:0 след самостоятелен рейд и великолепна комбинация със Стоев.

На старта на сезона Славия победи Локо (Пд) също с 3:0, когато бе най-убедителната домакинска победа на белите досега.

Положенията през първото полувреме бяха малко. Двата отбора предприеха изчаквателни тактики.

В 8-ата минута Локо имаха неоснователни претенции за дузпа, когато завърналият се Димо Бакалов се пльосна в наказателното поле, просейки дузпа. Две минути по-късно на другата врата Ел Харуби изпусна топката при фалцово изпълнение на свободен удар на Карачанаков, но успя да се справи с отнелия за миг Панов.

Най-футболният момент до първия гол за Славия може би беше в 20-ата минута, когато ветеранът Ванчо Траянов (37 г.) получи в наказателното поле на домакините, излъга бранител и стреля, но прати право в ръцете на две години по-големия от него Гошо Петков (39 г.).

Славия се оттегли с гол аванс на почивка, след като в 43-ата минута Антон Карачанаков изведе с брилянтен пас Дуде Ндонгала, който разстреля Ел Харуби с удар в неговия ъгъл и откри головата си сметка за „белите”.

В добавеното време бе отсъдена дузпа за Славия. Пламен Крумов спря с ръка голов удар с глава на Димитър Пиргов и, макар че разстоянието между двамата бе малко, реферът посочи правилно бялата точка. С известна доза късмет другият нападател Матийо Мансе също откри головата си сметка за „белите”.

Ситуацията за Локомотив се усложни още повече, когато техният капитан Мартин Камбуров изглежда не сдържа нервите си и изрита топката в съдията Георги Димитров след изпълнението на центъра и моментално бе изгонен.

Локомотив можеше да се върне в мача веднага след подновяването на играта. Но великолепен шпагат на Панов попречи на изведения сам срещу Петков Балдовалиев да намали.

В ситуацията ветеранът Гошо Петков получи контузия в глезена, но продължи. За да спаси в 62-ата минута удар в неговия ъгъл на Дани Кики след великолепна комбинация с друга резерва – Бирсент Карагарен.

А три минути по-късно Карачанаков пропусна окончателно да реши мача, когато бе изведен сам срещу Ел Харуби, който спаси последвалия удар с краката си.

Резервата Ивайло Димитров също пропусна преди Ндонгала да оформи крайното 3:0 след великолепна комбинация с Емил Стоев и скоростна атака по лявото крило.

Така, Славия си върна 5-ото място, изпреварвайки Черно море. Тимът, воден от Владо Иванов-Фугата събра 28 точки, с 3 повече от „моряците”, и най-вероятно ще зимува в първата половина на таблицата. В последния есенен кръг белите гостуват на хита напоследък Пирин, а Черно море приема Лудогорец.

Локомотив записа трета поредна загуба и остана 7-и с 21 точки, с 2 повече от Ботев и с 5 повече от Пирин и зоната на баража. Преди зимната пауза „черно-белите” са домакини на Берое.