3. Славия се добра до равен с Локо София след късен гол (ВИДЕО)

Славия се добра до равен с Локо София след късен гол (ВИДЕО)

Столичното дерби остави "белите" седми на добра преднина пред Арда

Локомотив София и Славия завършиха наравно 1:1 в откриващия мач на 33-ия кръг на efbet Лига. "Железничарите" водеха до 85-та минута, но изпуснаха победата след гол на Минчев, а малко след това останаха и с човек по-малко.

Мачът започна с опасност пред вратата на гостите, тъй като в 5-ата минута Ертан Томбак при опита си да изчисти топката, я прати в опасна близост до вратата на Николай Кръстев.

Точно преди изтичането на 20 минути игра вратарят на домакините Бубакар Гайе излезе, за да пресече едно извеждащо подаване към Тони Тасев.

Така се стигна до 24-ата минута, когато Локо София получи правото да изпълни пряк свободен удар на десетина метра от наказателното поле на Славия. С изпълнението се нагърби Дейвид Малембана, който с плътен удар с десния крак остави безпомощен Николай Кръстев, пращайки топката в лявата част на вратата му точно до гредата.

Последваха по-силни минути за хората на Ангел Стойков. В 44-ата минута Тасев центрира от пряк сбоводен удар. На 2-3 метра от голлинията Владимир Николов засече топката с глава, но Бабукар Гайе спаси брилянтно, а след това топката стигна до Натан Гасама, но той не успя да я обработи и не успя да стреля.

В 64-ата минута Галин Иванов комбинира добре с Тасев, чийто удар обаче рикошира в играч на домакините и топката напусна очертанията на терена.

Натискът на Славия даде резултат в 85-ата минута, когато след подаване отдясно, топката стигна до Иван Минчев. Той пусна топката към Тони Тасев в наказателното поле, където той задържа топката и я върна на Минчев. Влезлият като резерва футболист не се поколеба и прехвърли вратаря за 1:1.

Нещата се влошиха за домакините в 88-ата минута, когато Селсо Рапосо получи втори жълт картон за нарушени срещу Тасев. Така Славия остава на седмото място с 54 точки - на осем пред Арда, който играе по-късно с Ботев Пловдив. Локо София пък е девети с 42 пункта.

Стартови състави:

Локомотив София: 1 Бабукар Гайе, 13 Селсо Рапосо, 89 Матеус Дуарте , 5 Дейвид Малембана, 12 Бруно Франко, 33 Алан Диас Фильо, 39 Антонио Вутов, 44 Божидар Кацаров, 70 Димо Бакалов, 26 Красимир Милошев , 11 Карлос Енрике Франса

Славия: 12 Николай Кръстев, 3 Ертан Томбак, 23 Емил Виячки, 55 Натан Гасама, 37 Венцислав Керчев, 83 Христо Попадийн, 33 Галин Иванов – КАПИТАН, 17 Ерол Дост, 4 Людовик Соарес, 88 Тони Тасев, 10 Владимир Николов

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза