3. Славия се отпуши, но серията без победа продължи в 7-ми мач

Славия се отпуши, но серията без победа продължи в 7-ми мач

Белите вкараха на Етър, но едва не загубиха в старата столица

Славия сложи край на серията си от шест мача без отбелязано попадение, но не и на поредицата без победа от 23 септември насам. Днес „белите” завършиха 1:1 като гости на аутсайдерите в „А” група Етър. Столичнаи поведоха през първото полувреме чрез Златинов, но през второто можеше да бъдат обърнати, като Саидходжа изравни резултата в 71-ата минута, а след това пропусна и на празна врата.

Етър натисна в първите минути. Пивати бе изведен в 4-ата минута, но ударът му от малък ъгъл бе спасен от вратаря Петков.

Ролите се размениха. В 13-ата минута бранител на Етър едва не си отбеляза автогол. Велимирович обаче внимаваше и спаси.

Минута по-късно Здравко Лазаров се просна в наказателното поле на Етър, просейки си дузпа. Реферът Таско Тасков не уважи претенциите му, но не му извади и картон.

Славия доминираше от 15-ата минута нататък и прекъсна черната си серия от 6 мача без отбелязан гол с откриващо попадение. В 21-ата минута след остро центриране топката рикошира във „виолетов” бранител и удобно отиде у Владислав Златинов, който от воле направи безпомощен Велимирович.

В 31-ата минута Етър можеше да изравни. Николаев стреля от фаул, топката коварно се насочи към вратата на Петков, който със сетни усилия успя да я избие в корнер.

Две минути по-късно обаче Славия бе близо до втори гол, но ударът на Петър Димитров срещна левия стълб.

Дойде ред и на Етър за положение. След ъглов удар Касъл стреля във вратата, но защитник изчисти от голлинията на Славия.

Така почивката дойде при минимална преднина в полза на Славия.

С подновяването на играта домакините можеха да изравнят щастливо. Садула отправи далечен шут, а Гошо Петков изпусна топката, но все пак успя да я докопа.

След нова размяна на положения настървеността на Етър бе възнаградена в 71-ата минута, когато Нери проби отдясно и центрира отлично за Саидходжа, който бе безпощаден за 1:1.

Две минути по-късно домакините едва не осъществиха пълен обрат, когато Саидходжа бе изведен перфектно и изпревари Петков, но не уцели опразнената врата, шутирайки над напречната греда.

В оставащите минути Етър усили натиска си, но не успя да стигне до ново положение, а и страничният рефер Пл. Георгиев вдигна няколко спорни засади в ущърб на „болярите”.

Novsport.com проследи мача, благодарение на "Велико Търново Спорт"!