3. Славия се разходи за 3:0 срещу Светкавица в Търговище

Славия се разходи за 3:0 срещу Светкавица в Търговище

"Гръмотевиците" пътуват към "Б" група, след като нямат отговори на останалите отбори от "А" група и с Никола Спасов начело

Славия спечели гостуването си на аутсайдера Светкавица и се върна на верния път след неубедителното си представяне в последните два кръга.

Столичани надиграха с 3:0 затъналия на дъното съперник. С голове на Пеев и Божов през първата и втората част и Галин Иванов в последната атака в мача Славия без да се напъва много спечели трите точки в Търговище.

Въпреки смяната на треньора и равенството като гост в миналия кръг, „гръмотевиците“ не стояха равностойно на терена и наивните грешки даваха голямо предимство на съперника във важните моменти.

Двубоят започна със съвсем лек териториален превес на Славия. В 11-ата минута бразилецът Жуниор направи изключителен пропуск. Божов бе изведен вляво от вратата и пусна хубаво топката покрай вратаря Георгиев на кариоката, който на празна врата стреля покрай десния стълб.

Малко след това пък техничният Шоколаров не можа да намери топката от ждроб след центриране.

В 25-ата минута „белите“ поведоха. След изпълнение на ъглов удар пред вратата на домакините, топката не бе изчистена по най-добрия начин и Даниел Пеев намери кълбото с хубаво изпълнение в долния десен ъгъл.

Две минути преди края на първото полувреме Жуниор премина като на парад през трима защитници на Светкавица и добре, че беше стражът Иван Георгиев да отрази удара му.

През второто полувреме играта продължи да бъде същата както през първото. Светкавица се опитваше да вкарва някакви идеи, но нямаше опит и сили да го направи.

Най-добрата възможност за домакините дойде в 72-ата минута. Тогава, след центриране от корнер в мелето от хора, Румен Стоянов се озова на две метра от голлинията, непокрит, но той направи по-трудното и не можа да уцели рамката.

Пропускът подейства зле на домакините. В 80-ата минута Николай Божов бе изведен сам срещу Иван Георгиев. До него обаче бе и Невен Венков, който го повали и реферът от Симитли Стефан Апостолов даде доста пресилен червен картон и дузпа. Потърпевшият си реализира без проблем положението и мачът на практика приключи.

В последните секунди на срещата влезлият като резерва Галин Иванов направи победата класическа, след като бе оставен да мине покрай няколко защитници и отбеляза.

Така Светкавица и с новия си треньор пак не променя с нищо положението на тотален аутсайдер в „А“ група, докато славистите вече имат 23 точки в актива си.

Ключови думи:Славия
Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо