3. Славия се разправи по класически с пловдивския Локомотив и се утвърди на 9-ото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белите" нанесоха 6-а поредна загуба на "смърфовете", Радослав Василев с 8-и и 9-и гол този сезон

Славия постигна първа победа над Локомотив (Пловдив) този сезон след 3:0 на „Овча купел” в среща от първия кръг във втората шестица на „А” група. Два гола на Радослав Василев в началото на второто полувреме решиха мача. Преди това, в 35-ата минута, Петър Атанасов откри. Освен трите си гола, „белите” треснаха и две греди.

Успехът на водения от Иван Колев тим, който е втори пореден, го отдалечава от зоната на изпадащите с 12 точки. Локомотив пък остана на 6 точки от Марек след шестото си поредно поражение.

„Смърфовете” бяха категорично надиграни. За цял мач те създадоха само едно чисто положение, пропиляно от Спас Делев (при 0:3). Мартин Камбуров отново не бе на познатото си ниво. Той имаше само една възможност с глава, но прати в аут през първата част.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!!!

Локо (Пловдив), който беше без Стамов, Дишлиев, Ласиман и Карагарен поради различни причини, трябваше да прави принудителна смяна още в 5-ата минута, когато Венелин Филипов трябваше да излезе заради разтежение. Замени го неубедителният Здравко Илиев.

Димитър Везалов направи първия пропуск, след като прати встрани прехвърляне на задната греда при корнер.

Три минути по-късно, в 10-ата, Радослав Василев можеше също да открие от малък ъгъл. Националът потърси по диагонала обратния ъгъл, но не улучи при ново неразбирателство в защитата на „червено-черните”, които играеха в резервния си екип.

Локо се отчете с няколко силни удари. Бурабиа и Янко Сандански изпробваха концентрацията на Марио Кирев, който отново пазеше в отсъствието на настиналия Гошо Петков, със силни шутове. Кирев обаче боксира и двата удара.

Вълчанов би от фронтална позиция в аут преди Петър Атанасов, с когото комбинира на двойно в 33-ата минута, да открие в 35-ата минута. Манзоро проби отдясно и сви от аутлинията. Здравко Илиев и Мартин Сечков не успяха да се преборят с Радослав Василев. От задна позиция Атанасов пое, направи финт и намери обратния ъгъл за 1:0.

Камбуров можеше да изравни след пет минути, когато надскочи Везалов, но прати с глава встрани от вратата.

Полувремето завърши с удар в гредата отблизо на Фонсека, което лиши „белите” от заслужено второ попадение.

Локо Пловдив трябваше да коригира играта си както в офанзивен, така и в дефанзивен план.

Но се оголи в защита през второто полувреме и получи нови два гола. Основната заслуга обаче бе на Радослав Василев. Първо, пас през центъра не бе пресечен от играч на гостите, нападателят надбяга Молдованов. След това го остави пред себе си, за да го финтира и да прати по диагонала в десния ъгъл на Господинов в 51-ата минута. Три минути по-късно при сходна ситуация Василев изскочи абсолютно сам срещу вратаря и с нисък удар под плонжа му направи 3:0 за 9-ото си попадение този сезон. Асистенцията бе на Петър Атанасов.

Славия можеше да вкара още поне два гола, но Фераресо, който проби през центъра на цялата защита в червено-черно, удари втора греда в 72-ата минута, а в заключителните минути чист гол на Крум Стоянов не беше признат заради засада.

Петнайсетина минути преди края пък Спас Делев пропиля най-чистата възможност за гостите. Той беше изведен абсолютно сам на скорост в наказателното поле, но би встрани с все сила.

Така, Славия се утвърди на 9-ото място, събирайки 26 точки и водейки с 12 на предпоследния Марек. Локо остана на 10-ата позиция с 20 точки, с 6 повече от дупничани 9 кръга преди края на сезона.