3. Славия спря полета на „орлетата” с класика в Благоевград, три от три за Фугата (ВИДЕО+СНИМКИ)

С красиви попадения „белите” нанесоха първа загуба на Пирин от октомври насам

Славия нанесе първа загуба на Пирин от месец октомври насам, след като спечели с класическото 3:0 визитата си от последния за годината XX кръг на „А” група.

Така временният наставник на „белите” Владимир Иванов-Фугата записа трета последователна победа на нула начело на тима, а възпитаниците му спряха серията на „орлетата” от също три успеха без допуснат гол в Благоевград.

Двете попадения на столичани след почивката бяха изключително красиви, а преди паузата резултатът откри юношата на новаците Антон Карачанаков.

Иначе домакините започнаха силно мача и наложиха натиск, като още в осмата минута Мартин Тошев получи шанс да стреля с глава след центриране, но не съумя да улучи вратата.

Постепенно Славия изравни играта и в средата на полувремето получи две поредни възможности да изпълни свободен удар.

Антон Карачанаков стреля в аут от първия опит, но от втория се разписа.

Юношата на Пирин прати топката над стената от играчи, след което тя тупна пред вратаря и заблуди Красимир Костов, който не успя само да я боксира в собствената си мрежа. Така „белите” поведоха, а Карачанаков вкара за шести път през сезона.

След попадението „орлетата” осъществиха натиск и в 33-ата минута Александър Дюлгеров получи добра възможност в пеналта, но я пропиля.

До края на полувремето нови попадения не паднаха, а наставникът на домакините Наджи Шенсой реши да направи двойна промяна на почивката, докато неговият колега Владимир Иванов отговори с една рокада.

Ходът на Фугата се оказа по-точен, защото още в 50-ата минута неговите момчета вкараха втори гол, който бе изключително красив. Тогава Дуде Нднонгала, който изигра много силен мач, центрира отляво, а Ивайло Димитров реализира страхотно попадение със задна ножица – 2:0.

Третият гол на Славия не закъсня и бе не по-малко атрактивен от втория. В 61-ата минута Маркиньос сгреши в центъра и Нднонгала веднага пусна към Карачанаков. Последният намери Ивайло Димитров, който технично с пета подаде към Иван Вълчанов, а той със страхотен удар от воле оформи класикaта.

Четвърт час преди края на редовното време „белите” бяха близо до четвърто попадение, но удар с глава на Димитър Пиргов срещна напречната греда.

Така в крайна сметка Славия постигна трети последователен успех и ще посрещне празниците в добро настроение, с 31 точки. Гостите пък ще зимуват с едва 16 в своя актив и с надежди за по-силно представяне през пролетта.