3. Славия срази Берое в Стара Загора след груби вратарски грешки (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия срази Берое в Стара Загора след груби вратарски грешки (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двубоят завърши при резултат 2:1, „белите” победиха „заралии” като гост след 5-годишна пауза

Славия победи Берое в последния двубой от 13-ия кръг на А група. Срещата на стадиона в Стара Загора, която се проведе пред около 1500 зрители, завърши при резултат 2:1. Така, „белите” постигнаха успех като гост под Аязмото след 5-годишна пауза.

Голмайстор за Славия стана Антон Карачанаков, който се разписа на два пъти. И при двата случая вратарят Благой Макенджиев направи много груби грешки. Точен за домакините бе Атанас Зехиров, който се разписа в края на второто полувреме.

Така, Славия събра 19 точки и се изкачи до петото място. Берое е четвърти с 20.

През първото полувреме отборът на Берое владееше повече топката, но така и не успя да създаде нито едно опасно положение пред Марио Кирев. В играта на футболистите на Петър Хубчев липсваше острота и идеи. Гостите от София действаха много компактно в защита и почти не оставяше свободни пространства за „заралии”. „Белите” играха организирано и в атака. След като отнемаха топката, те бързо преливаха в половината на Берое и на няколко пъти здраво изпотиха бранителите.

В 9-ата минута резултатът бе открит. Тогава Георги Божилов върна неуверено към Благой Макенджиев, той отигра топката по-още по-колеблив начин извън наказателното си поле и буквално я подари на Антон Карачанаков, който без да се замисли стреля от около 35 метра, прехвърли вратаря и оплете кълбото на опразнената врата.

И докато домакините изпитваха сериозни трудности при организирането на своите атаки, то отборът на Славия създаде още няколко много опасни положения и можеше да направи преднината си още по-убедителна. В 19-ата минута Емил Мартинов бе изведен много добре в наказателното поле и той отправи силен удар, който мина много близо до напречната греда. Янис Карабельов също  можеше да се разпише – той получи топката на чиста позиция в пеналта и шутира по земя, но право в ръцете на Макенджиев.

Отборът на Берое очаквано започна второто полувреме активно и агресивно, но отново не успяваше да намери правилен отговор срещу защитата на гостите. В 55-ата минута Славия създаде поредното си опасно положение и бе много близо до гола. Мансе засече с глава след центриране от ъглов, ударът, отправен околому обаче попадна право в тялото на вратаря.

Единственото наистина опасно и стойностно нещо, което успяха да създадат домакините, се случи чак в 73-ата минута, когато Иво Иванов стреля коварно с глава, но Марио Кирев с акробатичен скок закова топката точно пред голлинията.

Всичко в този двубой приключи в 85-ата минута. Тогава Карачанаков вкара втория си гол. Той се възползва от нова грешка на Макенджиев и сам срещу него не сгреши. След този гол голяма част от феновете на домакините си тръгнаха от стадиона.

„Заралии” все пак върнаха едно попадение с хубав гол от дистанция на Зехиров. Той шутира от движение от дъгата на наказателното поле и не остави шансове на Кирев.

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение