3. Славия срази Монтана като гост и се доближи временно на точка от Левски (ВИДЕО)

Славия срази Монтана като гост и се доближи временно на точка от Левски (ВИДЕО)

„Белите” победиха с 3:0 на „Огоста”, те откриха с гол в 23-ата секунда на мача

Славия победи Монтана като гост в двубоя от 27-ия кръг на А група. „Белите” се наложиха на стадион „Огоста” с 3:0. Това бе трета победа за тях над този съперник през този сезон. Голмайстори станаха Сердар Сердеров, който бе точен в 23-ата секунда, младият Георги Йомов и влезлият като резерва Дуде Ндонгола.

С този успех Славия събра 39 точки на третото място, като е само на 1 зад втория Левски. „Сините” приемат от 20:00 ч. Берое, който е четвърти с 36. Монтана е на последното място в таблицата със 17.

Следващата седмица Монтана ще играе срещу Литекс в полуфинален двубой от турнира за Купата на България.

Двубоят започна великолепно за гостите от София. „Белите” проведоха бърза атака след началния съдийски сигнал, Емил Стоев получи топката по дясното крило след добър  пас от Георги Йомов, след което подаде към оставения напълно сам в наказателното поле Сердар Сердеров. Руснакът пое спокойно и сам срещу вратаря Христо Иванов не сгреши. Голът падна рекордно бързо – едва в 23-ата секунда.

След това отборът на Александър Тарханов продължи настървено да атакува. Защитата на Монтана лесно се пропукваше и пред „белите” се откриха няколко много добри възможности за гол. В 5-ата минута Ивайло Димитров бе изведен сам срещу вратаря, нападателят се опита да го прехвърли технично, но прати в аут покрай дясната греда. Няколко минути след това отново бившият футболист на Добруджа отново се озова на изгодна позиция след рейд на Стоев. Димитров получи в пеналта и веднага шутира, но Христо Иванов успя да отрази.

Единственото по-опасно положение, което успяха да създадат домакините, се случи в 25-ата минута, когато Петър Атанасов бе изпуснат от отбраната и излезе срещу Марио Кирев, но вратарят пръв стигна до топката и успя да я гърдира и да излезе в аут.

В 32-ата минута софиянци удвоиха преднината си. В прегръдките на своите съотборници попадна 18-годишният Йомов. Той получи топката от Емил Стоев малко пред наказателното поле, майсторски финтира двама бранители, излезе срещу Христо Иванов и технично го преодоля.

След почивката наставникът на Монтана пусна в игра опитния Иван Стоянов. Той влезе на мястото на Атанас Илиев. Неговото влизане внесе нужната острота в атаката на домакините, но гостите се справиха с всички опасности в наказателното поле.

Интригата в двубоя напълно изчезна в 66-ата минута. Тогава Иван Михов извърши нарушение в близост до наказателното поле, като препъна отзад Цветомир Панов и съдията Кръстев отсъди пряк свободен. Зад топката застана влезлият като резерва Дуде Ндонгала, който отправи истински снаряд с десния крак – никакъв шанс за Иванов.

След това опасностите и пред двете врати почти липсваха. Феновете на домакините започнаха да си тръгват от стадиона десетима минути преди края.