3. Славия удари Ботев (Пд) с 1:0 и е на точка от третото място и Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Балджийски отново герой за Славия при минимален успех над "канарчетата"

Славия се наложи минимално с 1:0 на Ботев (Пд) и спечели ценни три точки в битката за третото място. В герой за "белите" се превърна Борислав Балджийски, който се възползва от груба грешка в защитата на "канарчетата" и хладнокръвно вкара единственото попадение в мача и така донесе победата на своя отбор.

Този успех бе първия на славистите пред собествена публика от както начело на тима е Александър Тарханов.

Двубоят от 32-ия кръг на "А" група не предложи кой знае какви футболни достойнства, като особенно през първата част двата отбора предложиха изключително постна продукция, с която отегчиха и малкото фенове на трибуните.

На стадион "Славия" имаше около 300 човека, като гостуващата агитка бе по многобройна от феновете на домакините. А, единственото запомнящо се нещо, което видяха зрителите бе задната ножица на Божидар Васев, която обаче не намери целта.

През второто полувреме домакините бяха по-активния отбор на терена и създадоха и по-чистите голови ситуации, но не се виждаше как ще се стигне до гол, тъй като липсваха както през първата част чистите голови ситуации.

В 74-тата минута груба грешка на Даниел Златков и вратаря Голас позволиха на Калоян Кръстев да открадне върнатата към вратаря топка и да подаде към Балджийски, за който остана сладката част на нещата, да реализира хладнокръвно за 1:0.

Това бе чевтърти пореден гол на футболиста в последните четири шампионатни мача на Славия.

От тук до края "белите" взеха тотално инициативата в мача, като в 84-тата минута бяха близо до отбелязването на втори гол чрез Йомов, който пое на гърди и стреля с левия крак, но топката се отби в напречната греда и излезе в аут.

Това бе и последната интересна ситуация в мача, като Ботев не успя да притесни сериозно домакините до края на срещата. По този начин Славия успя да победи с 1:0 и да вземе изключително ценни три точки в битката за третото място с Берое.

След този успех Славия е на четвърта позиция с 43 точки и е само на една зад третия Берое, докато Ботев е седми с 30 точки.