3. Славия вледени Ботев на побелелия Национален стадион (ВИДЕО)

Славия вледени Ботев на побелелия Национален стадион (ВИДЕО)

Столичани обърнаха пловдивчани - нарушиха лоша серия и нанесоха четвърта поредна загуба на "жълто-черните"

Славия сложи край на серията си от 4 мача без победа след 3:2 над Ботев (Пловдив), който допусна 4-а поредна загуба в първенството. Белите спечелиха след обрат. Иван Стоянов даде аванс на гостите от дузпа преди Сердеров да изравни до почивката. С голове на Валери Домовчийски и резервата Борислав Балджийски „белите” наклониха везните в своя полза преди Тодор Неделев да оформи крайния резултат три минути преди края.

За последно на Националния стадион „Васил Левски” двата отбора се срещнаха през 1961 г.

Двата отбора си размениха по един опасен удар в началото, спасени от двамата вратари. Играта бе открита и положенията валяха пред смразяващите празни трибуни. Косоко пропусна да открие преди Жоао Пауло да бъде спорно фаулиран от Марио Кирев в наказателното поле на Славия. Иван Стоянов изпрати майсторски в горния десен ъгъл за 1:0 за пловдивчани.

Трябва да се отбележи, че не стана ясно дали Кирев закачи с пуснатите си крака Жоао Пауло, който го финтира в пеналта. В крайна сметка реферът Ивайло Стоянов беше категоричен в решението си. А и точно там имаше асистент.

„Белите” реагираха и десет минути по-късно изравниха. Домакините развиха бърза атака с по едно докосване. Сердер Сердеров получи отляво в наказателното поле и пусна по диагонала в долния ъгъл за 1:1. Руснакът, доведен от бившия вече треньор Александър Тарханов, отбеляза 5-ия си гол този сезон.

Отборът на Владимир Иванов-Фугата можеше да осъществи и пълен обрат до почивката, но Йомов улучи страничната греда след грешка на Кикарин.

Славия започна по-добре второто полувреме. Фугата освежи играта с включването на Стефан Велков и Борислав Балджийски. В 62-ата минута снаряд на Николай Димитров-Хичо профуча покрай сглобката, а в 65-ата минута Валери Домовчийски прободе Ботев за втори път. Той получи късо от Карабельов и с премерен нисък удар намери левия ъгъл на представящия се много добре Георги Георгиев.

Всичко приключи в 79-ата минута, когато нова грешка при изнасянето в защитата на Ботев доведе до голова атака на Славия. Серкан не успя да овладее пред наказателното поле, Семерджиев отне, а Домовчийски отново влезе в ролята на разпределител, като запази топката и я даде на Балджийски. Последният с помощта на рикошет в Стенио отбеляза в долния ляв ъгъл.

Треньорът на Ботев Николай Киров извърши и трите си смени чак при 1:3 в края, но неговият отбор намали в 87-ата минута и запази надежди за равенство. Заучена комбинация между Иван Стоянов и Тодор Неделев след фаул доведе до майсторски удар от малък ъгъл в мрежата на Кирев, но за повече гостите нямаха време.

Така, Славия се изкачи до 11-ото място със 17 точки. Ботев засега остава на 8-ото със своите 18 точки.