3. Славия записа първи три точки след драма на Овча Купел (видео)

Славия записа първи три точки след драма на Овча Купел (видео)

„Белите” се наложиха с 3:2 над Ботев Враца, Божов завърши като вратар

Славия записа първите си три точки в първенството на А група след драматична победа над Ботев Враца на стадиона в квартал Овча Купел. „Белите” се наложиха с 3:2 над новака в елита, интересното в двубоя бе, че нападателят Николай Божов завърши като вратар.

Галин Иванов откри резултата в началото на срещата. Останалите попадения за столичани бяха дело на Ели Маркес и Юруков. Дениран и Костадинов бяха точни за врачани. Домакините завършиха двубоя с човек по-малко. Вратарят на Кунчев бе изгонен в края на мача, след като получи директен червен картон. Именно тогава Божов замени, като облече фланелката на Петров.

Славистите излязоха със самочувствието на домакини и започнаха ударно срещата и вкараха гол още във втората минута. Иванов се възползва от грешка на вратаря на Ботев, който не успя да избие добре, топката попадна в краката на нападателя, който без да се замисли прати кълбото в мрежата. Столичани продължиха да доминират, те владееха малко повече топката и можеха да удвоят преднината си.

Радостта на „белите” обаче бе кратка и в 8-ата минута врачани изравниха след страхотна контрааката. Костадинов бе изведен с прецизен пас, той се откъсна от противниковата защита и с техничен удар прехвърли Кунчев. Момчетата на Сашо Ангелов продължиха да залагат предимно на кинжални контри, но бранителите на „белите”, вече взели си поука от предишната грешка, бързо осуетяваха действията на противника.

В 21-ата минута домакините излязоха отново напред в резултата след гол на Ели Маркес. Той засече центриране от пряк свободен удар и с удар с глава от близка разстояние не остави шансове на вратаря. След това попадение футболистите на Славия се успокоиха и в заключителните минути можеха да покачат на 3:1, но топката просто не пожела да влезе във вратата.

Към средата на първата част играта се накъса и интересните положения бяха рядкост. Нарушенията зачестиха и главният съдия бе принуден да покаже няколко жълти картони. При такъв резултата двата тима се оттеглиха на почивката.

Второто полувреме започна досущ като първото. „Белите” вкара нов бърз гол след добра атака завършена с мощен удар с глава на Юруков. Славистите играха по-концентрирано през вторите 45 минути, по-спокойно и до края на срещата не допуснаха изненада. Единственото чисто положение за тима от Враца стана в 64-ата минута, когато Костадинов пропусна да вкара от 2 метра.

Гостите действаха доста хаотично, разчитаха на изсипани топки в наказателното поле или на пасове от дълбочина, но нищо не им се получи. Десетина минути преди края се усети и умората във възпитаниците на Ангелов, които започнаха да допускат елементарни грешки.

Заключителните минути обаче най-напрегнати. Костадинов се откъсна сам срещу Кунчев, двамата се сблъскаха и главният съдия моментално отсъди дузпа и показа червен картон. Нападателят Николай Божов облече вратарския екип на Емил Петров, защото белите нямаха право на повече смени. Той улови ъгъла на удара на Дениран, но пропусна топката покрай себе си.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо