3. Славия заслужено победи Ботев с две късни попадения (СНИМКИ)

Славия заслужено победи Ботев с две късни попадения (СНИМКИ)

"Белите" спечелиха с 2:0 с голове на Ивайло Димитров и Жереми Манзоро

Славия надигра напълно разколебания Ботев (Пд) и спечели с 2:0 в „Овча купел” на старта на 14-ия кръг в А група. „Белите” имаха пълен превес, но стигнаха до голове на Ивайло Димитров и резервата Жереми Манзоро едва в заключителните десетина минути, а двете асистенции бяха дело на Антон Карачанаков.

Отборът на Иван Колев временно е четвърти с 22 точки, като измести Берое, който е с 20. Ботев остана осми с 15 точки от 14 мача. Това бе едва втори домакински успех на Славия през сезона след 3:0 над Локо (Пд) още в първия кръг през юли.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУК

В дните преди мача имаше катаклизми в Ботев. Четирима основни играчи бяха отстранени - Йордан Христов, Мариян Огнянов, Пламен Николов и Жоел Чибамба, а "канарчетата" пристигнаха в София без общо 9 важни футболисти.

Славия натисна още в началото и бе на косъм да поведе още във втората минута. Ивайло Димитров опита да насочи в обратния ъгъл на шпагат след центриране на Карачанаков отляво, Голас се подхлъзна и с една ръка спря лекия удар,  а от самата голлинията Даниел Златков изчисти точно навреме, за да предотврати попадението.

Гредата попречи на „белите” да поведат в 14-ата минута. Диего Фераресо измъкна топката от Филип Филипов на фланга и пусна по земя за Ивайло Димитров на границата на вратарското поле, но неговият удар срещна близката лява греда.

Костадин Дяков не сполучи с два поредни изстрела, докато Емил Мартинов насочи на 2-3 метра над целта. Матийо Мансе много умело свали с глава и изведе Петър Атанасов срещу вратаря, но халфът копна слабо над Голас и защитата се справи.

Ивайло Димитров стреля на сантиметри покрай дясната греда при меле пред вратата на гостите, които стигнаха до единственото си голово положение в мача в 44-ата минута, но Даниел Генов би слабо след пас на Кифуети и Кирев лови без проблеми.

Ситуацията на терена не се промени и след почивката. Втората част също започна с голово положение за Славия, но Петър Атанасов с воле от въздуха насочи в обсега на Голас от отлична позиция. Почти веднага след това топката буквално остана на едно място на около 5-6 метра от вратата на Ботев, но никой в бяло не успя да стреля.

Манзоро влезе като смяна и негов удар бе спрян от защитник с тяло, а Ивайло Димитров шутира слабо във вратаря при добавката. После Ивайло Димитров си спря добре едно центриране отдясно, но така и не успя да нанесе удар.

Димитров остана под топката в 73-ата минута, а зад него Манзоро щеше да прехвърли целия стадион с всичка сила от воле от чиста позиция.

Славия заслужаваше успеха и най-сетне стигна до първи гол в 81-ата минута. Юношата на Славия Божидар Васев загуби елементарно от Емил Мартинов, стана бърза атака, Карачанаков центрира отдясно и Ивайло Димитров с глава простреля Голас отблизо за 1:0.

Само две минути по-късно Манзоро напред между двама съперници на контра и разтегли надясно за Карачанаков, бившият играч на ЦСКА върна пред вратата, където Манзоров овладя и на празна врата покачи на 2:0.

До края Ботев опита поне да вкара почетен гол, но Марио Кирев изби коварен далечен удар в добавеното време и запази суха мрежа.

В следващия кръг Славия гостува на Литекс на 6 ноември (петък), докато Ботев приема Берое в неделя (8 ноември).