3. След 13 години чакане: Черно море би Ботев в Пловдив (ВИДЕО)

След 13 години чакане: Черно море би Ботев в Пловдив (ВИДЕО)

„Канарчетата” инкасираха три попадения през първото полувреме и върнаха две след почивката

Ботев загуби за първи път от Черно море в Пловдив от 2003 година насам, след като отстъпи с 2:3 в мач от XI кръг на Първа професионална лига.

Феновете на „канарчетата” не посрещнаха никак дружелюбно наставника на гостите Георги Иванов.

Те го замериха с шалче на ЦСКА още преди началото на мача, а по време на срещата хвърляха по него различни предмети, но и той не им остана длъжен с поведението си.

Двубоят започна с минута мълчание в  памет на починалия наскоро Румен Юруков. Бившият футболист на Ботев (Пд) си отиде внезапно на едва 56-годишна възраст след инфаркт.

Самият двубой пък стартира отлично за „моряците” и те поведоха с класическото 3:0 още преди почивката.

В третата минута Иван Коконов ознаменува с попадение своя мач номер 150 в българския елит, засичайки с плонж рикоширало центриране отдясно, за да открие резултата.

Пет минути по-късно Бакари нацели страничната греда, след като бе изведен в коридор, а в 17-ата Цветомир Панов от Ботев получи контузия и трябваше да бъде заменен.

Новината не бе никак приятна за наставника на „канарчетата” Николай Киров, който можеше да разчита на едва 14 полеви футболисти за двубоя.

Въпреки това момчетата му стигнаха до две добри възможности за няколко секунди в 24-ата минута, ала вратарят на гостите Пржемисъл Коварж демонстрира класа и отрази ударите на Жоао Паоло и Серкан Юсеин.

Така се стигна до 30-ата минута, в която Даниел Георгиев отбеляза красиво попадение, разписвайки се с неспасяем удар в далечния горен ъгъл за 2:0.

Веднага след това Коконов направи фрапантен пропуск, а после и Жоао Паоло стреля опасно, а в 34-ата минута удар с глава на Стенио бе избит от голлинията.

Малко преди почивката Уго Секо се разходи между обърканите бранители на домакините и от точката за дузпата технично прати топката с външен фалц в мрежата за 3:0, а в самия край на полувремето Бакари можеше да направи резултата още по-изразителен, но пропусна.

По време на паузата наставникът на Ботев (Пд) направи втора смяна в състава си и пусна Наско Милев, вместо незабележимия Меледже Омнебес. Впоследствие момчетата му заиграха доста по-добре и в 62-ата минута Серкан Юсеин вкара гол след чудесна солова акция.

Младокът пое топката в своята половина и стигна с нея до границата на пеналта, откъдето с мощен шут я прати в долния ъгъл, а после развя фланелкатс №17 и посвети попадението си на новороденото дете на капитана Лъчезар Балтанов.

Не след дълго резервата Кутев финтира двама „моряци” наведнъж пред дъгата на пеналта и стреля много опасно, но топката излезе в аут.

В 69-ата минута пък Радослав Терзиев се разписа с глава след корнер и даде надежди на Ботев (Пд) за нещо повече от почетна загуба.

Въпреки силните заключителни минути на „канарчетата” обаче, те не успяха да стигнат до точката и така Черно море за първи път от 2013 г. насам постигна трета поредна победа в елита.

След нея "моряците" вече имат 20 точки в актива си, с три повече от Ботев (Пловдив),