3. СЛЕД 15 УДАРА: Лудогорец надви Славия с 2:0 (ВИДЕО)

СЛЕД 15 УДАРА: Лудогорец надви Славия с 2:0 (ВИДЕО)

Квадво Дуа с първи два гола за шампионите

Лудогорец успя да спечели гостуването на Славия в отложен мач от III кръг на футболната ни efbet Лига с 0:2 и излезе на четвърта позиция с 30 точки. Разградчани вече изостават с две точки от лидерите Черно море и ЦСКА, но са и с мач по-малко.

Главен герой за разградчани беше влезлият като резерва Квавдо Дуа, който вкара и двете попадения, които са и в дебютните му със зеления екип.

Лудогорец отправи първия удар в мача в 3-ата минута. Тогава Секо засече от воле центриране на Рик отляво, но изпрати топката над вратата.

След четвърт час игра Пьотровски пусна отлично подаване към Руан Секо, но изстрелът на нападателя срещна гредата. В 17-ата минута Секо получи на дъгата пред наказателното поле и стреля по земя, но ударът му бе слаб и Вуцов улови. В 29-ата минута се откри нова възможност за Секо, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 36-ата минута Светослав Вуцов се намеси добре при изпълнение на корнер. В 40-ата минута Фон Витри центрира към Секо в наказателното поле, но бразилецът стреля неточно с глава.

Седем минути след почивката Пьотровски центрира много опасно успоредно по земя, но няколко футболисти на гостите се разминаха с топката. Тя бе догонена и последва ново подаване, този път на Рик към Текпетей, а ганаецът отправи удар с глава в аут.

В 68-ата минута Лудогорец поведе в резултата чрез резервата Квавдо Дуа. Антон Недялков пусна дълъг пас към Клод Гонзалвеш, който с пета продължи към Квадво Дуа, а той прати топката под плонжа на Светослав Вуцов за 0:1.

В 77-ата минута гостите удвоиха преднината си. Влезлият като резерва Квадво Дуа засече с глава центриране на друга резерва - Кайо Видал.

Десет минути преди края Якуб Пьотровски пробва изстрел от дистанция, но стреля много неточно. В 83-ата минута Текпетей отправи силен изстрел по земя, но право в ръцете на Вуцов. Две минути след това стражът на Славия се намеси добре и при удар на Кайо Видал.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 5. Велко Йеленкович, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев (к), 93. Сибири Кейта, 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев;

Треньор: Златомир Загорчич;

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков (к), 6. Якуб Пиотровски, 7. Рик Джонатан , 8. Клод Гонсалвеш , 16. Аслак фон Витри, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 37. Бернард Текпетей, 88. Тодор Неделев, 99. Руан Крус;

Треньор: Георги Дерменджиев.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо