3. След 25 години чакане "смърфовете" се подиграха с Левски насред София (видео)

След 25 години чакане "смърфовете" се подиграха с Левски насред София (видео)

Безидейността на "сините" доведе до трета поредна загуба във всички турнири

Локо Пд удари Левски на „Герена”. „Смърфовете” нанесоха втора поредна загуба на „сините”, побеждавайки ги с 2:1 насред София в мач от 12-ия кръг на „А” група. Пловдивските „железничари” съвсем заслужено си тръгват с победа от столицата. Те поведоха с попадение на Лазаров в 17-ата минута, а в 34-ата удвоиха своя аванс, който се оказа недостижим за левскарите. Резервата Огнянов направи поражението на Левски по-почетно с гол в 75-ата минута.

През първото полувреме Локо Пд категорично надигра Левски и съвсем заслужено се оттегли с два гола преднина на почивката. През втората част Левски се хвърли да прави обрат, но безидейната и беззъба атака на тима на Ясен Петров не роди нищо освен случаен гол.

Мачът на „Герена” започна с грешка на Акалски, която можеше да доведе до куриозен автогол. Вратарят на „сините”, който правеше дебют под рамката на своите, уцели Иво Иванов в опита си да изчисти, но за негово щастие топката не попадна в мрежата.

Локомотив откри резултата в 17-ата минута, когато Лазаров и Златински комбинираха така че направиха разногледа синята отбрана. Електричката от точката за изпълнение на дузпа отбеляза 10-ия си гол в „А” група.

Три минути по-късно гостите можеха да удвоят преднината си. Акалски обаче спаси удара с глава на Де Карвальо.

До почивката „смърфовете” продължиха да доминират. След пропуск на Драги Коцев дойде 34-ата минута, когато Де Карвальо вкара за 2:0. Отбраната на „сините” отново не се ориентира, а Сержиньо Грийн покри засадата при върната топка в наказателното поле, където сенегалецът необезпокояван я прати за втори път в мрежата на Акалски.

До почивката Де Карвальо бе близо до нов гол, но този път Левски имаше шанс и двата отбора се оттеглиха на почивка.

8 минути след подновяването на играта Локо Пд бе сериозно ощетен от страничния рефер Емил Вангелов, който вдигна флага за несъществуваща засада на Де Карвальо, излизащ сам срещу Акалски.

В 54-ата минута силен удар на Коцев бе избит в корнер от стража на Левски.

Последва натиск на домакините. В 60-ата минута удар на Йовов се рикошира у Юнес Бенжелюн и едва не попадна в мрежата на гостите. Веднага след това Александров центрира ниско към вратарското поле, където играч на „черно-белите” изчисти в корнер, като можеше да си отбележи автогол.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Левски намали изоставането си. Удар на резервата Мариян Огнянов пред наказателното поле рикошира в Златински и влетя в мрежата на Лучини – 1:2.

В 93-ата минута Иса уцели гредата, след като засече центриране от свободен удар и не успя да донесе точката на Левски.

След този мач Локомотив Пд е на 5-ата позиция с 20 точки. Левски е с 5 повече на второто място, като след този кръг може да се понижи до третото.