3. След Лудогорец Пирин удари и Хебър (ВИДЕО)

След Лудогорец Пирин удари и Хебър (ВИДЕО)

Ето и подробностите от мача в Благоевград

Пирин заслужено победи с 2:0 Хебър в мач от 23-тия кръг на efbet Лига. Головете за домакините вкараха Даниил Кондраков и Борис Тютюков през второто полувреме в рамките на две минути. В добавеното време на мача пазарджиклии останаха с човек по-малко, след като с втори жълт картон беше изгонен Камен Хаджиев.

„Орлетата“ проявиха желязно търпение, за да изковат успеха. Преди почивката те създадоха купища положения, но така и не вкараха. Капитанът на Хебър Петър Дебърлиев пък се отчете със страхотни спасявания.

Срещата беше от възлово значение в битката за оцеляване в елита. След спечелените три точки благоевградчани са на 14-ото място с 19, на 1 зад Берое. Хебър остава предпоследен с 16 точки.

Освен, че „орлетата“ се отдалечиха с три точки пред пряк конкурент в борбата за оцеляване, те взеха предимство в директните сблъсъци, което може да е от решаващо значение в крайното класиране.

Гостите създадоха първата много добра голова опасност. Тя дойде в 5-ата минута. Георги Вълчев беше изведен отдясно. Той много добре комбинира с Арсенио Валпорт, който изпревари Янко Георгиев и двама защитници. Последва удар от близко разстояние, но от трудна ситуация. Топката премина покрай вратата.

Отговорът на „орлетата“ не закъсня. В 7-ата минута Преслав Йорданов засече с глава центриране в наказателното поле. Капитанът на пазарджиклиите Петър Дебърлиев реагира навреме и спаси.

Четвърт час след началото Венцислав Бенгюзов стреля директно от пряк свободен удар. Дистанцията беше сериозна. Топката прехвърли стената, като прехвърли и вратата на Дебърлиев.

В 21-вата минута Илке Будинов демонстрира индивидуална класа. Той тръгна от тъчлинията, финтира Роберт Мазан и Камен Хаджиев, след което стреля по земя. Дебърлиев се справи перфектно със ситуацията, плонжира и изби в ъглов удар. Минута по-късно домакините пропиляха още един страхотен шанс за гол. След центриране от фал Преслав Йорданов отново беше изпуснат. Таранът отклони с глава над напречната греда.

Половин час след началото Дебърлиев се отчете с поредната безупречна намеса. Всичко почна от пробив на Будинов отдясно. Той преодоля с лекота Мазан и потърси свой съотборник. На близката греда беше Преслав Йорданов. Нападателят се обърна и пусна остро подаване по земя, което беше изчистено. Топката стигна до непокрития Даниил Кондраков. Последва удар. Получи се неприятен рикошет в тялото на бранител. Дебърлиев беше хванат в крачка, но успя с една ръка да избие. Малко след това Иван Тасев също получи страхотен шанс да застраши вратата на Хебър. Той обаче не беше точен.

До почивката гостите успяха да изнесат играта в по-предни позиции и неутрализираха натиска на благоевградчани. Хебър дори пробва да създаде неприятности за Янко Георгиев, но без особен успех.

В самото начало на втората част топката най-сетне навести мрежата зад Дебърлиев, но попадението не беше зачетено заради безспорна засада. Преслав Йорданов получи около дъгата на наказателното поле и стреля по земя. Капитанът на гостите спаси. Последва добавка на Кондраков, който обаче беше зад последния в защитата на „орлетата“.

В 55-ата минута домакините имаха претенции за дузпа. След изпълнение на ъглов удар топката достигна до Кондраков. Украинецът стреля, но топката беше избита от тялото на защитник. Пирин претендираше за игра с ръка, но такава нямаше. Никола Попов отсъди ъглов удар, не се наложи и намесата на системата ВАР.

Логичното се случи в 67-ата минута, когато Пирин най-сетне излезе напред в резултата. С оглед създадените положения до този момент това беше напълно заслужено. Венцислав Бенгюзов изпълни ъглов удар. Арсенио Валпорт отклони топката и за малко да си вкара автогол. Дебърлиев успя да спаси, но при добавката на Кондраков от близко разстояние беше безпомощен.

Две минути по-късно домакините нанесоха втори удар и удвоиха преднината си. Попадението падна след изпълнение на странично хвърляне. Бенгюзов отново центрира. Борис Тютюков, който се появи в игра преди минути, беше изпуснат. Той скочи високо и майсторски с глава насочи топката в долния десен ъгъл на вратата. Дебърлиев остана на място.

Срещата гледайте на живо тук:

ЛИНК 1

ЛИНК 2

Пирин - Хебър 2:0

1:0 Даниил Кондраков 67', 2:0 Борис Тютюков 69'

Състави:

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров – К, 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 14. Даниил Кондраков, 26. Иван Тасев, 17. Илкер Будинов, 9. Преслав Йорданов, 72. Раян Сенхаджи, 20. Чебраилс Макрецкис

Резерви: 12. Максим Ковальов, 14. Борис Тютюков, 6. Вергил Янев, 23. Димитър Тонев, 8. Дмитро Семенив, 29. Мартин Бачев, 10. Славко Шоколаров, 16. Марсел Бибишков, 15. Любомир Тодоров

Треньор: Христо Янев

Хебър: 1 Петър Дебърлиев – К, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 3. Богомил Божуркин (Октай Хамдиев 60'), 27. Роберт Мазан, 15. Камен Хаджиев, 55. Георги Вълчев, 8. Алехандро Гарсия, 98. Георги Търтов (Лорен Мазурин 60'), 97. Марсел Жан-Пиер, 17. Арсенио Валпорт

Резерви: 22. Звонимир Микулич, 99. Архан Исуф, 11. Лорен Мазурин, 10. Марк-Емилио Папазов, 19. Муса Сила, 77. Октай Хамдиев, 33. Стефан Цонков, 84. Стилиян Тисовски, 39. Анте Живкович

Треньор: Владимир Манчев

Съдия: Никола Попов

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо