3. След три години самота, ЦСКА вдигна Купата на България по футбол (видео+снимки)

След три години самота, ЦСКА вдигна Купата на България по футбол (видео+снимки)

"Червените" надиграха с 1:0 Славия във финала

ЦСКА спечели 20-ата си Купа на България по футбол. „Червените“ победиха с минималното 1:0 Славия пред 12 000 зрители на Националния стадион „Васил Левски“ и осмислиха сезона, който започна ужасно за отбора. Това бе първи трофей за "армейците" от 2008 г., когато взеха шампионската титла. За последно те пък бяха печелили днешното отличие преди пет.

Милен Радуканов и неговите играчи изиграха силен мач, в който пропиляха редица положения, а „белите“, които не успяха да се противопоставят на своя съперник, можеха да накажат аристократизма му, когато в 84-ата минута имаха страхотен шанс за гол.

Гола на победата вкара звездата на отбора Спас Делев, който отново бе неудържим.

Първите 20 минути бяха равностойни. Срещата дори започна с опасен удар на Славия още в 3-ата минута, дело на Радослав Димитров.

След първата четвърт на мача обаче ЦСКА започна да взима всичко в свои ръце. Постепенно тимът натисна своя съперник и започна да създава положения за гол.

Малко преди края на първата част падна и така важният гол. В 39-ата минута след центриране към Маркиньос, Молдованов увисна и бразилецът след като се измъкна вдясно, върна назад към Спас Делев, който почти на празна врата и при елиминиран вратар отбеляза.

Веднага след това Апостол Попов направи груба грешка в защитата на ЦСКА и Божов замалко не отбеляза, но Караджов с прекрасен рефлекс спаси.

Така ЦСКА се оттегли с комфортна преднина след първата част. През втората символичните домакини изпуснаха една дузина голове.  След 60-ата минута тимът на Славия потърси атаката. Емил Велев вкара постепенно в игра Георги Христов и Мартин Кушев и отборът се отвори.

Така ЦСКА получи страхотни възможности за гол. Длъжници за отбора бяха Грегори Нелсън, Спас Делев и Маркиньос, а вратарят на Славия Емил Петров се превърна в герой с изпълненията си.

В последните 10 минути „армейците“ забавиха темпото на игра и започнаха да бавят играта. В 84-ата минута обаче Славия бе на миг от това да изравни. След центриране Божов стреля с глава, топката бе избита и попадна в Димитров, той стреля, но Караджов изби, Божов пак взе топката, мина вратаря и подаде към Димитров, който пак стреля и защитник на ЦСКА изби от голлинията.

В края „белите“ единствено съумяха да направят няколко опасни изсипвания пред наказателното поле, с което се изчерпа всичко.

В крайна сметка ЦСКА спечели заслужено мача и сезонът може да не се смята за загубен. Победата означава също, че в последния кръг именно Славия ще е отборът, който ще реши кой ще играе в Европа, тъй като ако Локомотив (София) победи „белите“ в Овча Купел отива да играе в евротурнирите следващия сезон след провала за най-стария столичен отбор.

Фотогалерия със снимки от мача можете да видите ТУК!