3. След три неуспешни опита ЦСКА взе първа победа (видео)

След три неуспешни опита ЦСКА взе първа победа (видео)

"Червените" излъгаха неудобния Черно море с 1:0

ЦСКА спечели първия си шампионатен двубой от началото на сезона и прекъсна серията си от пет поредни срещи без пълен успех в първенството на „А” група. „Червените” победиха като домакин неудобния си съперник Черно море с 1:0 в напрегнат двубой, в който „моряците” претърпяха първа загуба от столичани за последните две години.

Единственото попадение в срещата стана дело на Маркиньос, който бе оставен непокрит във вратарското поле и се разписа след добър пас на Грегъри Нелсън.

ЦСКА се оказа по-пасивният отбор през първото полувреме. „Червените” започнаха мача с по-енергични действия в предни позиции в сравнение със съперника си, но след няколко неуспешни подстъпа пред наказателното поле на „моряците” домакините предоставиха инициативата на варненци.

Румен Трифонов и Александър Тонев имаха добри възможности да обстрелват Илко Пиргов, но техните опити не доведоха до резултат.
В последните минути на първата част Дани Георгиев опита да стреля с акробатичен ножичен удар от границата на наказателното поле на ЦСКА, но топката прелетя встрани от вратата. В края на полувремето двата отбора бяха на път да се хванат за гушите след нарушение в половината на Черно море.

Втората част се развиваше по подобен начин, докато не се стигна до 76-ата минута. Грегъри Нелсън успя да пробие по лявата половина на наказателното поле на Черно море. В близост до аут линията холандският нападател успя да подаде към средата на вратарското поле, където изцяло непокрит стоеше Маркиньос. Бразилецът засече майсторски подаването и от непосредствена близост успя да преодолее Илко Пиргов за 1:0.
ЦСКА успя да запази предимството си и до края на срещата дори притискаше Черно море с постоянни атаки през средата и десния фланг на терена. За втори път напрежение настъпи в редиците на двата тима, когато в края Румен Трифонов получи медицинска помощ след сблъсък с Геогри Божилов.

В добавеното време Черно море хвърли всичките си играчи в наказателното поле на ЦСКА, където при силно разбъркване силен шут на Георги Божилов  прелетя над вратата.

ЦСКА – Черно море 1:0
1:0 Маркиньос 76’

ЦСКА: Караджов, Виданов, Акуаро, Янчев (к), Трифонов, Янев (Нелсън), Галчев, Тонев (Илиев), Делев (Костадинов), Маркиньос, Шеридън;
Старши треньор: Гьоре Йовановски

Черно море: Пиргов, С. Александров, Дяков, А. Александров, Тиаго (Божилов), Адемар, Георгиев (Г. Илиев), Димов, Петков (Колев), Атанасов, Юруков (к);
Старши треньор: Велизар Попов;

Жълти картони: Янчев (к), Нелсън – ЦСКА; Георгиев, Петков, Адемар, Божилов – Черно море;

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение