3. Сливен би Монтана с гол от дузпа

Сливен би Монтана с гол от дузпа

„Воеводите” надиграха тотално тима на Атанас Джамбаски, но трябваше да чакат чак до 86-ата минута, когато Диян Христов вкара единственото попадение в мача

Отборът на Сливен започна с победа пролетния дял в „А” група, след като победи тима на Монтана с минималното 1:0 при домакинството си от 16-ия кръг на родния шампионат. Срещата на „Хаджи Димитър” премина под проливен дъжд и изцяло с превъзходство на домакините, които обаче трябваше да чакат чак до 86-ата минута, за да стигнат до гол. Единственото попадение в срещата бе дело на Диян Христов от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на резервата Димитър Илиев. Изключително силен мач за Сливен изиграха Александър Тонев и Мирослав Миндев, които бяха в основата на всичк по-интересно пред вратата на Монтана.

Срещата започна с обичайния домакински натиск, но наводнения терен пречеше на футболистите на Сливен да стигнат до чисто голово положение. Тонев, Миндев и Христов непрестанно тормозеха защитата на Монтана, която обаче се справяше с атаките на домакините. В 13-ата минута дойде и първото опасно положение. Христов стреля от фаул, топката срещна стената, след което попадна на крака на Филипов, който отправи истинска бомба, но топката премина на сантиметри от напречната греда.

С това се изчерпаха и всички по-интересни моменти през първата част. До края на полувремето Сливен продължи да натиска, но не стигна до нищо по-опасно освен един неточен удар от воле на Христов.

След почивката „воеводите” продължиха да бъдат по-активният тим на терена и пред вратата на Монтана започнаха да се редят атака след атака. В 57-ата минута хубав удар с глава на Диян Христов бе спасен по блестящ начин от Христо Иванов. Малко по-късно пък домакините пропуснаха двойно положение за гол. Първо Миндев се размина с опасно центриране на Тонев от непосредствена близост. Атаката обаче продължи и топката все пак стигна до Миндев, който стреля силно по диагонала, но Иванов отново спаси.

Малко по-късно отново Миндев стреля от непосредствена близост, този път с глава, но отново стражът на гостите бе на своето място. Монтана пък отправи първия си точен удар едва в 75-ата минута чрез резервата Луис Едуардо, но топката попадна право в ръцете на Тодоров. В 82-ата минута Сливен отново пропусна двойно чисто положение за гол. Първо удар на Миндев от 2 метра бе спасен от отличния в днешния ден Иванов, а секунди по-късно Христов стреля твърде слабо с глава от непосредствена близост и не затрудни стража на Монтана.

Така се стигна до 85-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като резервата в състава на гостите Димитър Илиев игра с ръка в наказателното поле и Антон Генов моментално посочи бялата точка. Диян Христов не сгреши при изпълнението на дузпата и хладнокръвно вкара за крайното 1:0.

Така след този мач Сливен е на 12-о място със 17 точки в актива си. Монтана пък остава 11-и със същия точков актив.

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза