3. Сливен и Черно море приключиха без гол битката в снежната виелица на "Хаджи Димитър"

Въпреки времето, и домакините, и гостите се опитаха да играят футбол

Сливен и Черно море направиха 0:0 в тежък мач на стадион „Хаджи Димитър”. Двата отбора изиграха мъжки двубой в доста тежки условия, на почти наводнен и заснежен терен.

Въпреки това, и домакините, и гостите се опитаха да играят футбол и имаше някои интересни атаки, но като цяло срещата не предложи много високо ниво, предвид тежкия терен.

През първото полувреме Черно море държеше повече инициативата.  Без Даниел Георгиев в състава „моряците”, подкрепяни от 30-ина човека агитка, контролираха донякъде мача. В 15-ата минута Сашо Александров отправи добър удар, който Тодоров отрази. В 40-ата минута и Александър Тонев пробва удар, но Илко Пиргов бе на място.

През второто полувреме, нещата се обърнаха и Сливен взе инициативата. Първо Сашо Александров получи втори жълт картон, но пък няколко минути по-късно и Ивелин Янев го последва. Така двата тима останаха 10 на 10 човека.

В последните 20 минути на срещата Велизар Попов заигра и с трима нападатели, но и това не промени резултата. В последните минути на двубоя домакините организираха натиск, но пък Черно море беше отборът, който можеше да си тръгне с три точки.

В 87-ата минута Атанас Борносузов показа тежкия си удар. От 30 метра той намери сглобката на гредата зад Тодоров и с това мачът се изчерпа.

Така след 17-ия кръг в „А” група Черно море се намира на 9-ото място, а Сливен на 11-о.