3. "Смърфовете" обърнаха "воеводите" в Сливен

"Смърфовете" обърнаха "воеводите" в Сливен

Пловдивското Локо би с 2:1 своите домакини

Локомотив (Пловдив) успя да обърне и в крайна сметка да победи с 2:1 отбора на Сливен в контролна среща, която посетителите на Novsport.com имаха възможност да проследят на живо посредством аудио коментар от мястото на събитието.

Зрителите на стадион “Хаджи Димитър” в Сливен видяха един изключително млад и боеспособен състав на „воеводите”, който успя през първата част да се противопостави на „смърфовете”, но през втората част бе надигран и логично загуби двубоя, въпреки отличните изяви на стража си Анатоли Господинов.

Срещата започна добре за домакините, които поведоха в резултата още след изтичането на първия четвърт час игра. В автор на първото попадение в срещата се превърна Хюсеин Филипов, разстрелял стража на гостите с топовен шут в 16-ата минута.

След красивия гол обаче пловдивчани се активизираха и в 22-ата минута възстановиха равенството след изпълнение на корнер, при което най-съобразителен в наказателното поле на Сливен се оказа Кавдански, разписал се с удар отблизо.

Малко преди края на първата част Локомотив бе близо и до втори гол, но удар на Йошев срещна гредата, а две минути след Витанов стори същото с шут от далечна дистанция.

Последвалите промени в двата тима накъсаха играта, но докато тези в Сливен бяха насочени към подмладяване на състава чрез по-неопитни футболисти, смените в Локомотив внесоха повече опит в тима и това се оказа решаващо.

В края на срещата гостите натиснаха своите опоненти и след центриране на появилия се като резерва Сержиньо друг футболист, влязъл в игра след почивката – Данчо Тодоров, проби отличния в този мач страж на домакините и така донесе победата на своя тим.

Припомняме, че гостите от Пловдив пристигнаха снощи в Сливен за едноседмичен лагер в града под Сините камъни и ще направят няколко проверки в предстоящата пауза на първенството от елитната “А” група, докато в двете “Б” групи няма почивка и в края на седмицата “воеводите” ще гостуват на състава на Любимец в мач от 4-ия кръг на Източната „Б” група.