3. Спартак (Плевен) нанесе най-тежката домакинска загуба на Септември (Симитли)

Спартак (Плевен) нанесе най-тежката домакинска загуба на Септември (Симитли)

Победителите вече имат равни точки с лидера в „Б“ групата Спартак (Варна)

Септември (Симитли) загуби с 0:4 у дома от Спартак (Плевен) в мач от 4-ия кръг на „Б” група, съобщи кореспондент на Novsport.com. Двубоят трябваше да се играе вчера, но заради наводнения терен в Симитли, двубоят бе отложен за днес. Специално за този мач ръководството на Септември пусна вход свободен за феновете. Загубата е най-тежката в професионалния футбол за Септември (Симитли) у дома.

Гостите от Плевен взеха инициативата в срещата още в самото начало и доминираха през всичките 90 минути. В 3-ата минута бранител на Септември (Симитли) изчисти топката рисковано от голлинията, а в 10-ата минута Десислав Русев изведе гостите напред в резултата с удар с глава. Избранниците на наказания за този мач Стефан Гошев погледнаха към вратата на Спартак (Плевен) в 18-ата минута, когато Костадин Аджов се вряза в пеналта, но пропусна.

В 52-ата минута Янислав Иванов засече с глава центриране на резервата Любомир Иванов и удвои. Десет минути по-късно Десислав Русев вкара своя втори гол в мача. Той получи топката в наказателното поле и с удар по диагонала направи резултата класически. В 69-ата минута туко-що влезлият в игра Владислав Василев засече с крак центриране на Янислав Иванов за разгромното 4:0.

До края на мача домакините от Септември (Симитли) не успяха да стигнат поне до почетно попадение. След победата Спартак (Плевен) се изравни по точки с лидера в класирането Спартак (Варна). Двата отбора събират по 10 точки, докато Септември (Симитли) заема предпоследно място с актив от 1 точка.

Стартови състави:

Септември (Симитли): Стоян Васев, Методи Илиев, Радослав Митревски (к), Димитър Коемджиев, Радослав Бачев, Тихомир Костурков (46-Асен Топузов), Божидар Васев (ж.к), Мирослав Николов (61-Велизар Попвасилев), Анатоли Лулейски (46-Антонио Михайлов), Костадин Аджов, Атанас Николов.

Спартак (Плевен): Станислав Андонов, Цветомир Панов, Петър Ванков, Милен Тодоров (ж.к), Михаил Милчев, Иво Иванов (77-Цветан Петров), Янислав Иванов, Станислав Краев (46-Любомир Иванов), Ивайло Раденцов (ж.к), Васил Шопов, Десислав Русев (68-Владислав Василев).

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача