3. Спартак Варна надви Ботев Враца за втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Спартак Варна надви Ботев Враца за втората си победа за сезона (ВИДЕО)

"Соколите" вече могат да видят по-ясно спасението след успеха във Варна

Спартак (Варна) успя да победи с 2:1 като домакин Ботев (Враца) в мач от XXI кръг на efbet Лига. Варненци постигнаха едва втория си успех през сезона и вече спасението не изглежда толкова далеч.

В 15-ата минута вратарят на домакините Кристиано Фигейредо опита да финтира противников футболист на границата на собственото си наказателно поле, но изгуби топката. За негов късмет обаче бързата и навременна намеса на Роберто Хименес предотврати опасността.

Варненци първи имаха възможността да измислят нещо по-интересно. В 18-ата минута се стигна до първи ъглов удар в срещата. Домакините изпълниха нещо заучено, а топката стигна до непокрития Лерой Микелс, който стреля по тревата, но бе блокиран.

Минута по-късно много малко раздели Спартак от откриването на резултата. Лерой Микелс получи топката отляво и влезе навътре, след което отправи страхотен изстрел от около 25 метра, който обаче се отби от напречната греда на Костов и излезе в аут.

"Соколите" имаха нова възможност дза гол в 22-ата минута след поредна заучена ситуация. Микелс комбинира с Иван Йорданов след свободен удар отдясно на наказателното поле, а юношата на Лудогорец стреля моментално от границата на наказателното поле, но над вратата.

Само минута след това обаче натискът на Спартак даде резултат. „Соколите“ реализираха след чудесна комбинация. Александър Беолусов и Микелс направиха отлично двойно отдясно, а молдовецът влезе в наказателното поле и пусна нисък пас към точката за дузпа, а там Марио засече безапелационно във вратата на Костов за 1:0.

Ботев Враца излезе преобразен през втората част и в началните минути след почивката наложиха натиск.

В 54-ата минута гостите имаха страхотен шанс да изравнят резултата. Клери Сербер отигра технично за Чавдар Ивайлов на центъра, след което халфът изведе отлично Браян Переа сам срещу Фигейредо, но нападателят пое топката прекалено дълго и вратарят на „соколите“ успя да улови.

Спартак обаче спря устрема на врачани след точно час игра, когато удвои преднината си. Даденият под наем от Лудогорец полузащитник Иван Йорданов получи на десния фланг, след което напредна и влезе в наказателното поле, където се получи рикошет първо в Сербер и после в Том Рапнуи, които след това спряха буквално да играят. Това позволи на Йорданов да си вземе обратно топката и от границата на вратарското поле матира Костов за втори път - 2:0.

Шест минути по-късно обаче Ботев се върна в срещата. Браян Мендоса получи дълъг пас на левия фланг, след което напредна, влезе в пеналтерията и пусна пас към границата на вратарското поле, където Роберто Хименес изпусна Переа, който пък не осъществи най-добрия контакт с топката, но го направи толкова, че да затрудни Фигирейдо и тя влезе във вратата му за 2:1.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СПАРТАК ВАРНА: 31. Кристиано Фигуеиредо, 17. Александър Беолусов, 3. Бен Карамоко, 66. Александър Цветков, 11. Виктор Митев (к), 22. Роберто Хименез, 82. Иван Йорданов, 8. Ивайло Климентов, 47. Родни Антуи, 7. Лерой Микелс, 23. Жоао Фернандес;

Резерви: 21. Иван Дичевски (вр), 25. Пламен Димов, 20. Нейтън Олдър, 6. Луан Да Силва, 12. Евандро Коста, 30. Божидар Васев, 27. Денис Баланюк, 10. Румен Руменов, 28. Андриан Димитров;

Треньор: Димитър Димитров;

БОТЕВ ВРАЦА: 76. Красимир Костов (к), 4. Луиз Соарес, 6. Антонио Георгиев, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер, 30. Петко Ганев, 37. Том Рапнуи;

Резерви: 34. Федерико Рубио (вр), 3. Мартин Кавдански, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 14. Марио Мажуга, 16. Красимир Тодоров, 21. Жан Пиер Да Силва, 22. Петър Кепов, 24. Стефан Гаврилов;

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо