3. Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)

Ахмед Ахмедов донесе успеха на "соколите" със седмия си гол в efbet Лига

Спартак Варна успя да победи с 1:0 Септември Софияв последния мач от програмата на 10-ия кръг в efbet Лига. "Соколите" превъзмогнаха сътресенията в клуба и стигнаха до ценния успех, който остават на петото място с 18 точки, докато столичани са 15-ти със 7 пункта.

В 5-ата минута Спартак Варна бе близо до откриването на резултата. Ахмед Ахмедов отклони с глава към Антонио Вутов, който се озова на отлична позиция в наказателното поле. Неговият удар с левия крак обаче бе спасен по прекрасен начин от Димитър Шейтанов.

Две минути по-късно Септември отговори с мощен изстрел на Митко Митков от дистанция. Мартин Величков внимаваше и изби в корнер, от който не последва опасност.

В 57-ата минута Ивей Ромееш центрира и сложи топката на главата, но нападателят на "соколите" не реализира от чиста позиция, въпреки че бе абсолютно непокрит.

Четири минути по-късно Септември получи хубав шанс до поведе. Домакините получиха пряк свободен удар на границата на пеналтерията. Опитът на Джордан Гутиерес не преодоля стената.

В 65-ата минута Спартак Варна получи дузпа след игра с ръка на Георги Върбанов в наказателното поле. Зад топката застана Ахмед Ахмедов вкара 7-ия си гол от началото на сезона в efbet Лига.

Девет минути след това Виктор Митев бе изведен от Кристиан Илич, но ударът му премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Шейтанов.

Септември София - Спартак Варна 0:1
0:1 Ахмед Ахмедов 66

Стартови състави:

Спартак Варна: 76. Мартин Величков – 3. Матео Юрич-Петрашило, 5. Йоан Бауренски, 4. Франьо Пърце – 14. Ивей Ромееш, 8. Филип Лесняк, 6. Александър Цветков 16. Кристиан Илич, 11. Виктор Митев(К) – 39. Антонио Вутов – 29. Ахмед Ахмедов

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Михаил Полендаков, 27. Георги Върбанов, 4. Мартин Христов, 19. Митко Митков, 8. Мартин Моран, 6. Виктор Очаи – 22. Витиньо, 9. Асен Чандъров(К), 24. Джордан Гутиерес – 11. Борислав Рупанов

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София