3. Спорна дузпа и Лъчо Балтанов вдъхновиха Ботев за успех над Черно море в Коматево (ВИДЕО)

"Канарчетата" подариха на феновете си победа за рождения ден на клуба, мачът белязан от слабо съдийство

Ботев (Пловдив) изпревари Черно море във временното класиране, след като спечели с 3:1 домакинството си от XXV кръг на „А” група.

Милен Гамаков откри резултата, но почти веднага след това Симеон Райков изравни. Ключовият момент в срещата дойде в 63-ата минута, когато реферът отсъди много спорна дузпа в полза на домакините и Балтанов я превърна в гол. Не след дълго отново той отбеляза красиво попадение и сложи точка на спора.

Двубоят ще остане завинаги в спомените на двама от младоците в "жълто-черния" тим. 18-годишните Радослав Апостолов и Кристиян Димитров записаха дебюта си в "А" група, като първият се появи на терена още през първата част и дори спечели дузпата, с която Ботев поведе за втори път в срещата. Връстникът им Борис Тютюков също ще помни тръпката от появата си пред собствена публика, въпреки че официално записа дебюта си седмица по-рано с късното си влизане срещу Берое в Стара Загора.

Срещата в Коматево започна двуостро, а всеки от съставите имаше претенции към някои отсъждания на съдийската бригада.

Домакините първи нанесоха своя удар, тъй като в 30-ата минута Милен Гамаков отбеляза с шут по диагонала след отличен пас на Грегъри Нелсън, който задържа топката пред вратата на Китанов, изчака включването на съотборника си от дълбочина и го изведе като по конец в наказателното поле.

Черно море изравни три минути по-късно, когато топката бе пратена към вратата на Голас от пряк-свобдоен удар, но се отби в тялото на Мариян Огнянов и заблуди стража, спирайки в мрежата му за 1:1.

При този резултат дойде почивката.

В 61-ата минута Борислав Стойчев влезе много остро, но чисто в краката на Радослав Апостолов, ала реферът прецени, че трябва да отсъди дузпа.

Тя бе превърната в гол от Лъчо Балтанов в 63-ата минута, а в 68-ата халфът се разписа за втори път в срещата с хубав изстрел от дистанция.

Така Ботев събра 28 точки в актива си, с една повече от „моряците”, заемайки петото място.

Съставите:

Ботев: Виктор Голас, Йордан Христов, Филип Филипов, Игор Ощипко, Серкан Юсеин (81' Кристиян Димитров), Милен Гамаков, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов (39' Радослав Апостолов), Наско Милев (86' Борис Тютюков), Грегъри Нелсън

Черно море: Георги Китанов, Педро Еуженио, Борислав Стойчев, Пламен Николов (46' Мамуту Кулибали), Михаил Венков, Марк Клок, Стенио, Георги Илиев, Симеон Райков, Матиас Курьор (67' Владислав Романов), Бакари (79' Валентин Йосков)

Съдия: Георги Димитров
Жълти картони: Старокин, Нелсън, Милев (Бот); Еуженио, Стойчев, Стенио, Бакари (ЧМ)