3. СРАМ И ПОЗОР! България като боксова круша, падна само 0:4 от Швейцария (ВИДЕО)

СРАМ И ПОЗОР! България като боксова круша, падна само 0:4 от Швейцария (ВИДЕО)

VAR отмени още 2 гола във вратата на Караджов пред безумния поглед на главния виновник Боби Михайлов

Националният отбор на България по футбол отново стана за срам! Селекцията на Ясен Петров игра трагично и загуби тежко - 0:4 от Швейцария в последната си световна квалификация за Мондиал 2022. Домакините тотално доминираха на стадион „Суиспорарена“ в Люцерн. Нашите геройски устискаха до почивката, а още в началото на втората част швейцарците пробиха Иван Караджов и 0:4 бе най-малкото, с което българите се отърваха. Две попадения на домакините бяха отменени заради засади, на два пъти и гредите ни спасиха пред безумния поглед на главния виновник за всичко това -  Борислав Михайлов.

Така България завършва на предпоследното четвърто място в групата, а Швейцария се класира директно за Световното в Катар, след като Италия сбърка - 0:0 със Северна Ирландия и остана на второ място в групата, което я праща на бараж.

Швейцарците натиснаха от началото на мача и още в четвъртата минута отправиха първия си удар към вратата на Иван Караджов. Варгас стреля извън наказателното поле, но неточно. Шест след това отново Варгас можеше да даде аванс на домакините. Той успя да елиминира съпротивата на Турицов и шутира по земя в долния десен ъгъл. Вратарят на "лъвовете" обаче внимаваше и спаси.

Варгас продължи да тормози защитата ни и в 17-ата минута за трети път пробва да матира Караджов. Този път ударът му мина под шпагата на Кристиан Димиотров, и се озова в ръцете на стража на българите.

В 24-ата Караджов отново не позволи да бъде преодолян. След разбъркване в наказателното поле топката стигна до Марио Гавранович и той шутира отблизо, но вратарят спаси. В 26-ата минута Иван Караджов улови нов силен изстрел от границата на наказателното поле на Рубен Варгас, който дойде след пробив по левия фланг на Ноа Окафор.

Шест по-късно и българите стигнаха до първия си удар. Атанас Илиев получи пред наказателното поле и отправи плътен изстрел с левия крак, който прелетя над вратата. В 40-ата минута Денис Закария с индивидуален  си освободи пространство и от границата на наказателното поле прати топката покрай левия страничен стълб.

В края на първата част дойде и най-доброто положение за гол за Швейцария. 21-годишният Ноа Окафор опита техничен вътрешен удар към далечния ъгъл, който срещна страничния стълб. Топката се разходи покрай голлинията, а след това бе изчистена в корнер от бранител на България в корнер.

На почивката Ясен Петров направи две промени - на мястото на Агатас Илиев се появи Георги Минчев, а Димитър Велковски замени Иван Турицов. В 48-ата минута Шакири центрира отляво и Ноа Окафор прати топката с глава в мрежата - 1:0!

Домакините продължиха да натискат и в 55-ата шут на Джердан Шакири се отби в гредата. Само две минути по-късно Рубен Варгас комбинира с Марио Гавранович, който му подаде отлично в наказателното поле, и той с плътен изстрел в близкия ъгъл реализира - 2:0.

В 64-ата минута Швейцария стигна до трето попадение. Джердан Шакири пусна хитър извеждащ пас зад отбраната на "лъвовете", който стигна до Марио Гавранович, а той прати топката в мрежата. След намесата на VAR обаче голът бе отменен заради засада. В 70-ата още едно попадение на Швейцария не бе зачетено. Седрик Итен вкара, но бе зад защитата при подаването към него.

Малко след това Швейцария все пак стигна до редовно трето попадение. Итен засече с глава центриране отдясно и прати топката в мрежата на Караджов - 3:0!

В добавеното време Фройлер намери долния десен ъгъл на вратата ни за 4:0.

ШВЕЙЦАРИЯ - БЪЛГАРИЯ 4:0
1:0 Ноа Окафор (48)
2:0 Рубен Варгас (57)
3:0 Ренато Итен (72)
4:0 Ремо Фройлер (90+1)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ШВЕЙЦАРИЯ: 1. Зомер, 2. Мбабу, 22. Шаар, 4. Ф. Фрай, 3. Видмер, 6. Закариа, 8. Фройлер, 9. Окафор, 17. Варгас, 23. Шакири, 19. Гавранович

БЪЛГАРИЯ: 23. Караджов, 2. Турицов, 2. А. Христов, 5. Димитров, 21. Цветанов, 7. Костадинов, 8. Неделев, 18. Чочев, 10. Кирилов, 11. Десподов, 9. А. Илиев

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза