3. Станислав Костов наниза хеттрик при разгром на Ботев (Пд) в контрола

Станислав Костов наниза хеттрик при разгром на Ботев (Пд) в контрола

Канарчетата биха Видима с 4:0 в паузата на първенството

Ботев (Пд) победи втородивизионния Видима-Раковски с 4:0 в контролна среща, с която двата тима запълниха паузата в първенството. Хеттрик за тима на Станимир Стоилов записа Станислав Костов, а едно попадение добави холандецът Луис Педро. Спарингът се проведе при силен вятър на Колежа, където се стекоха 200 зрители.

През първото полувреме жълто-черните налагаха териториален превес и натискаха съперника по целия терен.

Ботев откри резултата в 11-ата минута. Борис Галчев прехвърли защитата на Видима и намери навлизащия от дясно Станислав Костов, който пое кълбото и без проблеми насочи топката в далечния ъгъл на вратата на Канов.

Бившият футболист на Пирин (Блг) и ЦСКА вкара втория си гол в мача 3 минути по-късно. Футболистите на Ботев пробиха защитата на гостите отляво, Дяков премина без проблеми двама в синьо, подаде на Томаш Иршак, който веднага центрира към нападателите в жълто. Оставеният непокрит Костов се извиси и с глава прониза мрежата на Видима за втори път.

До почивката удари на Йордан Йристов и Луис Педро преминаха покрай вратата на Видима, в чийто състав Иван Мекиков замени Пламен Кожухаров.

Треньорският щаб на Ботев извърши само една смяна с подновяването на играта. На мястото на Росен Андонов на вратата застана Филип Димитров.

Видима опита да върне един от двата гола пасив в 60-ата минута, когато хубав далечен удар на Стефан Крачунов бе избит от Филип Димитров.

Минута по-късно Станимир Стоилов предприе 7 промени в своя състав. Излязоха: Цветков, Галчев, Иршак, Дяков, Рахов, Перейра, Спрокел. Влязоха: Караславов, Терзиев, Артур, Огнянов, Казаков, Вандер, Павлов.

В 70-ата минута Николай Павлов опита да простреля вратаря на Видима след отличен индивидуален пробив на Станислав Костов, но не уцели рамката на вратата.

3 минути по-късно резултатът придоби класическо изражение. Станислав Костов записа хеттрик след шут от точката на дузпата.

В 75-ата минута Луис Педро се записа сред голмайсторите с технично отиграване под плонжа на вратаря на Видима – 4:0.

10 минути преди края неофициален дебют за Ботев записаха юношите Рангел Джамбов и Боримир Карамфилов. Те замениха голмайсторите Костов и Педро.

В края Николай Павлов на два пъти не успя да уцели вратата при изгодни ситуации.

В следващия кръг на „А” група Ботев (Пд) гостува на Монтана. Мачът е на 31 март /неделя/ от 17:00 ч. В същия ден и час пък Видима гостува на Раковски в среща от 17-ия кръг на „Б” група.

Състав на Ботев (Пд): Росен Андонов, Йордан Христов, Сивард Спрокел, Ангел Рахов, Марлон Перейра, Борис Галчев, Томаш Иршак, Луис Педро, Иван Цветков, Костадин Дяков, Станислав Костов (Филип Димитров, Караславов, Терзиев, Артур, Огнянов, Казаков, Вандер, Павлов, Рангел Джамбов, Боримир Карамфилов)

Стартов състав на Видима: Конов, Окан, Краучнов, Велев, Минков, Стойчев, Пл. Кожухаров, Хр.Кожухаров, Любенов, Ангелов, Мастагарков (Иван Мекиков)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза