3. Старшата на Черно море загуби от Литекс

Старшата на Черно море загуби от Литекс

Наставниците на "моряците" недоволни от съдийските отсъждания

В дербито на 21-ия кръг в елитната ни юношеска група до 19 г. варненският Черно море загуби гостуването си на лидера Литекс с 0:2, съобщиха от пресслужбата на варненци.

Двубоят се игра на изкуствения терен в Ловеч, като гостите започнаха по-активно и създадоха няколко добри положения. В 29-ата мин Петров буквално бе туширан в наказателното поле на домакините, но главният съдия остана безмълвен. След почивката варненци продължиха да бъдат равностойни, но след грешка в отбраната в 75-ата мин Литекс поведе в резултата. "Моряците" се хвърлиха ва банк напред и след удар на Михалев, защитник на ловчанлии игра с ръка в пеналтерията, но реферите отново не реагираха. В последната минута домакините оформиха крайния резултат.

След края на мача наставниците на Черно море Венци Маринов и Иван Николов изразиха възмущението си от съдийските отсъждания, които, според тях, определено са повлияли на крайния резултат.

Черно море: Радостин Русев, Исмет Мурадов, Светлин Фърков, Николай Димитров, Иван Георгиев, Вилиян Николов, Петър Петров/78-Янимир Янков/, Симеон Михайлов/58-Васил Тачев/, Иван Добрев, Любомир Михалев, Илиян Капитанов.