3. Стефан Генов дебютира с победа начело на Локо (Пд) (+СНИМКИ)

Стефан Генов дебютира с победа начело на Локо (Пд) (+СНИМКИ)

"Смърфовете" биха минимално слаба Славия на "Лаута"

Стефан Генов започна с победа начело на Локомотив (Пд). „Смърфовете” надделяха с 1:0 над Славия на своя стадион в парк „Лаута”. Единственото попадение в мача, който иначе беше изключително слаб, отбеляза резервата Рангел Абушев в 47-ата минута, 2 минути след като се бе появил в игра. През първата част гостите изтърваха две положения, а през второто останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Виктор Генев и така и не успяха да създадат някакъв натиск.

Новият треньор на Локомотив Пловдив Стефан Генов пусна в дебюта си Атанас Курдов, но Рангел Абушев остана резерва. Вместо наказания Костадин Марков пък като десен бек излезе универсалният играч Валери Георгиев. На левия бе Диего Фераресо. Бразилецът има травма, но стисна зъби и излезе на терена на инжекции. На вратата бе Йордан Господинов. Причината е, че титулярят Стефано Кунчев е на "Лаута" като преотстъпен от Славия и белите му забраниха да вземе участие в двубоя.

Треньорът на Славия Мартин Кушев заложи на двамата японци в състава си. Специалистът пусна в центъра на халфовата линия Акийоши. Той си партнира с Янко Сандански, който бе натоварен с по-дефанзивни функции. Пред тях беше Дайсуке Мацуй, който разочарова с представянето си. Той лекуваше травма, но излезе като титуляр на "Лаута".

През първото полувреме 5-те хиляди по трибуните се нагледаха на крайно слаб футбол и едва две положения. Скуката властваше на „Лаута” с пълна сила.

Двата отбора си служеха предимно с центрирания, които ставаха лесна плячка и за двете защити. Ударите, които възпроизведоха домакините и гости, пък бяха крайно неточни, достойни за определения от родния фолклор.

В 26-ата минута при избита топка от страна на Господинов, топката попадна на волето на Здравко Лазаров, чийто удар обаче бе избит от голлинията на вратата на Локо (Пд).

В 37-ата минута Златинов от Славия изскочи очи в очи с Господинов, който обаче излезе, скъсявайки ъгъла, и се хвърли в краката на нападателя, прибирайки топката в обятията си.

Малко преди почивката бившият японски национал Дайсуке Мацуй, който е участник на световно първенство, отправи сватбарски шут, а преди това същото стори Янко Сандански. Така почивката логично дойде без отбелязан гол.

За втората част треньорът на домакините Стефан Генов пусна в игра Рангел Абушев за сметка на Николай Станков. Именно Абушев откри резултата в 47-ата минута, след като бе оставен непокрит и от непосредствена близост засече от воле центриране на Стефанов за 1:0. Това бе и първото положение на „смърфовете” в срещата.

Иначе двата състава вдигнаха оборотите, като двубоят остана равностоен.

В 63-ата минута Славия можеше да изравни, но Мацуй, който беше оставен сам, стреля право в ръцете на Господинов от вратарското поле.

Минута по-късно, на другата врата Курдов засече центриране с глава на Стефанов, но Петков изби в ъглов удар.

Междувременно Славия остана с човек по-малко от 63-ата минута, след като Виктор Генев получи втори жълт картон.

В състава на Локомотив Георги Стефанов беше буквално малтретиран, като на три пъти се нуждаеше от медицинска помощ и в крайна сметка в 75-ата минута бе заменен принудително от Дюлгеров.

Малко преди това шут на Златински профуча опасно покрай горния десен ъгъл.

Славия не успя да осъществи финален натиск, въпреки че при един свободен удар Георги Петков се включи в наказателното поле, но Калоянов извърши нарушение в нападение.

Така Стефан Генов дебютира с победа начело на „черно-белите”.