3. Стефан Генов победи бившия си тим

Стефан Генов победи бившия си тим

Локо (Пд) победи Черно море с 1:0 в среща от 13-ия кръг на „А” група. Голът на „Лаута” вкара Георги Стефанов в 15-ата минута.

Успехът изкачва „черно-белите” с една позиция. Те вече са 7-ми с актив от 18 точки, колкото има и Пирин (ГД), който утре гостува на Литекс. Черно море пък записа трети мач без победа. „Моряците” на Адалберт Зафиров останаха 11-ти с 13 точки, като с 2 точки все още „плават” над повърхността.

Мачът започна динамично с превес за Локомотив. В 5-ата минута Абушев бе изведен на стрелкова позиция, но стреля покрай вратата на Китанов.

В следващите минути темпото спадна, но „смърфовете” продължиха да атакуват. „Моряците” пък нямаха удар към вратата на Господинов.

Така се стигна до 15-ата минута, когато домакините откриха резултата. Мартин Кавдански даде ювелирен 30-метров пас на Георги Стефанов, който, останал сам срещу Китанов, отбеляза с техничен прехвърлящ удар.

В 32-ата минута при една от редките си атаки гостите отправиха хубав удар чрез Манолов, но Котев блокира.

Така почивката дойде при 1:0 в полза на Локомотив.

Черно море започна по-активно втората част. Но в 51-ата минута Локо Пд можеше да отбележи втори гол. След центриране на Абушев, Стефанов стреля опасно, но покрай гредата.

В 55-ата минута гостите създадоха първото си чисто голово положение. При удар на Дончо Атанасов, Стефанов изчисти от голлинията. После Марадончо проби в наказателното поле и центрира остро, ала Господинов изпревари противниковия нападател, който се беше засилил да засича в неговата врата.

Отново крилото на Черно море шутира в 70-ата минута, но над вратата.

Най-чистото положение обаче създадоха домакините. В 86-ата минута резервата Серафим Михайлов се откъсна от защитата на Черно море и остана сам срещу Китанов, но стреля слабо и встрани от вратата.

В 90-ата минута Божилов бе оставен непокрит и стреля, Господинов обаче изби.

Така двубоят завърши с минимална победа за Локо (Пд).

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят