3. Стоичков нахока "оранжевите" национали: Не може да играеш един мач и в следващия да те няма

Камата смята, че националите Георги Миланов и Николай Бодуров са се разхождали срещу Локо (Пд)

Треньорът на Литекс Христо Стоичков нападна националите на България в собствения си отбор. Според Камата Георги Миланов, Илия Миланов (който се контузи в началото) и Николай Бодуров са се разхождали при ремито 1:1 с Локомотив (Пд) на „Лаута”

Загубихме много, това не е футбол. Когато си в националния е едно, но свири друга музика в  клубния футбол. Не може 90 минути да караш така. Ако искаш да играеш футбол, трябва да играеш и за клуба. В България сме свикнали първо да играем за там, където не можем, където не сме дорасли. Изигра ни лоша шега мача с Кипър. Трябва да играеш мач за мач. Не може да играеш един мач и в другия мач да те няма. Ако така са свикнали да карат, аз не съм. Ако не уважават труда на целия колектив мястото лека-полека изстива. Когато не си готов, това е резултатът.

Другия мач ще има радикални промени”, закани се Камата.

За ремито 1:1 Стоичков каза на брифинга след двубоя: „Целият отбор е виновен, не само Георги Миланов. Има и две момчета в младежкия отбор. Националните състезатели трябва да са за пример. Една точка, но не съм доволен от тая една точка. Много пропуски, много индивидуални грешки, което показа, че много трябва да работим.”

Наставникът похвали младия Антон Недялков, който замени контузения Илия Миланов в 16-ата минута. „Само вратар не е играл досега. Много възпитано и трудолюбиво момче и попива всичко, което му се казва, не направи нито една грешка. Това е правилният път да се учи, един футболист с голямо бъдеще. Той, Никола Колев и Десподов са млади и нахъсани.”

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)