3. Стоичков поиска рефер от чужбина за мача с Левски

Стоичков поиска рефер от чужбина за мача с Левски

Наставникът на Литекс Христо Стоичков е пои­скал рефер от чужбина за реванша за купата срещу Левски на 3 април, съоб­щи източник от съдийската комисия.

Първата среща завърши 1:0 за „сините” и тежки на­казания за рефера Ахмед Ахмед и помощника му Георги Ковачев. Бургаз­лията Ахмед бе изваден от ранглистата за „А" група до края на този и следващия сезон, а Ковачев изгоря за 15 мача. Те не видяха червен картон на Базил де Карвальо за удар срещу Илия Миланов, а в добавеното време отмениха и редовен гол на гостите, без да има някакво сериозно обяснение за това.

Решение за чужд рефер обаче може да вземе един­ствено изпълкомът на БФС, защото България ве­че е част от съдийската кон­венция на УЕФА, която не толерира подобни искания.

Футболната централа има договори с Кипър и Малта за сътрудничество по линия на съдийството, като най-лесно оттам ще дойде евентуален съдия за реванша в Ловеч.

Мачът се очаква с огро­мен интерес заради исто­рията между двата отбора, които винаги са играли кървави дербита в турнира.

Очаква се на мача да при­състват един куп мениджъ­ри, които се интересуват от националите на ловчанлии. Георги Миланов твърдо е в списъка на ЦСКА (Москва) за лятото, като руският гранд го гледа и в Копенхаген. Сериозен интерес има и към брат му Илия, както и към Николай Бодуров и Славчев. Вече са пристигнали първите заяв­ки за място в ложите на градския стадион в Ловеч точно за дербито със „сини­те".

Мачовете с „Левски" са и едни от малкото, които пълнят стадиона в града на люляците. Феновете вече се интересували от цената на билетите.

Полицията работи по специален план за превеж­дането на агитката на го­стите през града и настаня­ването им в сектор „Г" на стадиона в Ловеч. Рейсове­те ще спрат само на плочата на Георги Аспарухов на Ви­тиня.

Окончателно: Черно море без Уеслен Жуниор за ЦСКА