3. Столичният Локомотив изпревари Левски с късен успех над 10 от Марек (ВИДЕО)

Столичният Локомотив изпревари Левски с късен успех над 10 от Марек (ВИДЕО)

„Железничарите” постигнаха „кална” победа над новаците у дома – 2:0

Локомотив (София) постигна осма поредна победа над Марек (Дупница) в „А” група, след като се наложи с 2:0 в домакинството си от XVIII кръг на надпреварата.

Успехът не дойде никак лесно, тъй като столичните „железничари” отбелязаха и двете попадения в последните минути на срещата, но след триумфа те вече са на трето място във временното класиране, изпреварвайки Левски.

Първото полувреме на калния стадион „Локомотив” не предложи много емоции, макар че домакините бяха по-активни. Точно преди паузата те пропуснаха отлична възможност, след като Ранджелович отклони топката към Романов, а той от няколко метра не можа да преодолее Михайлов.

Така почивката дойде при нулево реми, а след нея Локомотив продължи да атакува. В 73-ата минута гостите от Дупница останаха с човек по-малко, защото втори жълт картон получи Златко Бонев.

Това даде допълнителен импулс на „железничарите” и в 84-ата минута те успяха да стигнат до скъпоценния първи гол. Негов автор не Ламжед Шехуди, разписал се за трети път в последните три мача, след като вкара две попадения и за успеха над Хасково на 22 ноември.

След това Марек се опита да отговори и в добавеното време дори стражът на тима Емил Михайлов се включи в атака при едно статично положение. Вместо това обаче домакините овладяха топката и влезлият малко по-рано Йордан Тодоров я вкара в опразнената врата, за да оформи крайния резултат – 2:0.

Благодарение на победата Локомотив вече има 29 точки, с една повече от Левски, а Марек остана на предпоследно място с 13 точки от 18 мача.

съдия: Ангел Баялцалиев (Сф); помощници: Дениз Соколов (Сф), Георги Георгиев (Самоков); 4-ти: Мирослав Максимов (Сандански)
          допълнителни помощници: Ивайло Стоянов (Петрич), Стефан Апостолов (Симитли)
   екипи: червено-черно верт.райе, черно, червено-черно хор.райе (бели номера) ; бяло с червени и сини диагонални черти, тъмносиньо, бяло (тъмносини номера)
капитани: 1.Божидар Митрев (вр) ; 14.Милен Лахчев

Локо Сф: 1.Божидар Митрев (вр) (к) - 69.Елтон Дос Реис, 5.Марко Ранджелович, 15.Траян Траянов, 16.Камен Хаджиев -
          33.Тон, 26.Иво Иванов - 7.Даниел Генов, 47.Ливраменто, 11.Владислав Романов - 29.Ламжед Шехуди.
 резерви: 84.Валентин Галев (вр) - 77.Йордан Тодоров -
          14.Даниел Васев, 19.Димитър Велковски, 21.Даниел Гаджев, 23.Александър Манолов - 9.Преслав Йорданов.
 треньор: Димитър Васев

Марек: 1.Емил Михайлов (вр) - 8.Мартин Димитров, 3.Емил Виячки, 14.Милен Лахчев (к), 4.Денис Пидев -
          16.Димитър Петков - 15.Петър Тончев, 19.Димитър Андонов, 20.Димитър Илиев, 2.Ангел Йошев - 9.Димитър Димитров.
 резерви: 12.Веселин Цветковски (вр) - 11.Николай Николов, 13.Александър Близнаков -
          5.Росен Йорданов, 18.Златко Бонев - 10.Еньо Кръстовчев, 17.Димитър Владимиров.