3. Столичният Локомотив пожали пловдивския си адаш и го би само с 3:0

Столичният Локомотив пожали пловдивския си адаш и го би само с 3:0

Домакините уцелиха на пет пъти и гредите, гостите абсолютно безпомощни с 10 души в "Надежда".

Отборът на Локомотив (София) победи съименника си от Пловдив с 3:0 в страхотен мач. Срещата се игра на стадион „Локомотив” в столичния квартал Надежда и бе от програмата на 15-ия последен кръг от есенния дял в родната „А” група. Мачът предложи много емоции на зрителите, които видяха червен картон, шест греди, три гола и много голови положения за домакините.

Двубоят започна с уникален пропуск за домакините. В 3-та минута Балдовалиев бе изведен сам срещу Акалски, но шутът му премина високо над вратата на гостите. В 10-та Комленович стреля опасно с десния крак, но кълбото срещна дясната греда на Галев. При последвалата контраатака за столичани, последният в отбраната на „смърфовете” Сингбо, задържа за фланелката откъсващия се Балдовалиев и реферът се видя принуден да му покаже директен червен картон. Камбуров застана зад топката при отсъдения фаул, стреля перфектно, но тя срещна дясната греда на Акалски и не влезе в мрежата му.

В 23-ата минута македонският нападател на столичани Балдовалиев направи нов страхотен пропуск, след като получи от Камбуров на много добра позиция, но шутът му премина вдясно от гостуващата врата. В 30-ата Румен Горанов стреля много добре от границата на наказателното поле, но кълбото излезе малко в аут. В 37-ата минута обаче натискът на домакините даде резултат. Тогава Данаил Митев изведе Камбуров очи в очи с Акалски след хубаво центриране, а бившият нападател на "смърфовете" не сбърка, пращайки топката в долния десен ъгъл на гостите – 1:0.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно освен един фамозен пропуск с глава на Камбуров отблизо и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за столичните „железничари”.

Второто полувреме започна равностойно, но след първите десетина минути домакините овладяха инициативата. В 55-ата минута
Асамоа центрира в наказателното поле, играч на "смърфовете" отклони с глава, топката попадна на крака на Митев, който стреля и след нов рикошет кълбото попадна в мрежата на гостите за 2:0.

След този гол столичани малко понамалиха темпото, а гостите можеха да се върнат в мача в 59-ата минута, когато Красен Трифонов направи страхотен пробив, но завършващият му удар бе много неточен и излезе в аут. В следващата атака домакините можеха окончателно да решат спора, след като Балдовалиев засече с глава центриране на Добрев, но кълбото премина близо до лявата греда на „смърфовете”.

Така дойде 75-ата минута, когато резервата Златински навлезе в наказателното поле, където се сблъска с Мартин Сечков. Все пак Петър се изправи бързо и копна кълбото над плонжиралия Акалски – 3:0. В 81-ата играчите на Окука можеха да вкарат за 4:0, след като Камбуров стреля опасно, топката срещна гредата, след което бе върната на границата на малкото наказателно поле към Златински, който шутира, но бранител на гостите се намеси и изби в корнер. След неговото изпълнение играч на домакините стреля с глава, но кълбото отново срещна гредата на Акалски.

Последната по-интересна ситуация дойде в 92-ата минута и тя отново бе пред вратата на гостите. Тогава Горанов стреля опасно, кълбото срещна напречната греда и се върна в Преслав Йорданов, който я овладя и шутира с десния крак, след което топката отново се отби в напречната греда.