3. Стойчо за Батков: Живи и здрави на всички, които се канят на ЦСКА (видео)

Стойчо за Батков: Живи и здрави на всички, които се канят на ЦСКА (видео)

„Днес имахме 15 положения само първото полувреме, а трябва от едно положение да вкарваме един гол”

Наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов изрази задоволството си от домакинската победа с 2:0 на „червените” над Ботев /Враца/, съобщи репортер на Novsport.com.

Треньорът на „армейците” призова за по-голяма концентрация пред гола, но специално похвали нападателя Жуниор Мораес, който вкара втория от головете в срещата, макар преди това да пропусна няколко чисти положения.

„Отметнахме още един мач, до края остават три кръга, от които ще се опитаме да вземем максимума. Днес имахме пълно надмощие. За мен важното е, че създаваме положения и откакто съм треньор, само веднъж не сме отбелязали гол. Доволен съм от показаното, но не мога да приема, че пропуснахме доста от създадените положения”, заяви Екзекутора.

„Липсваше ни шанс в завършващата фаза, която очевидно трябва да коригираме. Искам от едно положение да вкарваме по един гол. Днес имахме 15 положения само първото полувреме, имаше настроение в редиците ни до последната минута, а това е важно.

Търсехме агресия и скорост в атаката, надявам се че момчетата ще издържат до края, въпреки многото кадрови проблеми. Видяхте, че смених Жуниор Мораес в края, за да не получи жълт картон. Той е един изключителен професионалист и ни дава класиката в офанзивен план.

За мен това е един чужденец, какъвто не съм виждал в нашето първенство - човечен, внимателен, истински професионалист.

Искам във един всеки мач да влизаме с агресия и се надявам, че в Перник ще играем с настроение и ще се поздравим с победата”, каза още специалистът, след което бе попитан дали има претенции от съдийството в мача:

„Нека да не говорим за съдията, защото не мога да приема, че отборите идват на „Армията” да ни ритат, да играят грубо и какво ли още не… просто не мога да ги приема някои неща”, сподели още специалистът, а в заключение бе помолен да коментира думите на президента на Левски Тодор Батков, че „ЦСКА няма да стане шампион”:

„Не коментирам изказвания аз. Мога да кажа едно „живи и здрави” на всички, които се канят на ЦСКА. Победа над нас им носи престиж, но ми се искаше да се хвърлят така, както на нас, и срещу останалите си опоненти.

Лудогорец също не ме интересува. Гледам си нашия отбор, защото си имаме достатъчно проблеми.

Надявам се, че състоянието на Мораес ще се подобри, той от утре ще бъда на инжекции, така че ще видим дали заедно с Антон Карачанаков и Румен Трифонов ще бъдат на линия за гостуването на Миньор в Перник.”

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА