3. Страхотен гол на Елиаш донесе успех на Берое над Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Страхотен гол на Елиаш донесе успех на Берое над Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое остава лидер във втората седмица

Отборът на Берое започна участието си в плейофната фаза с победа. Възпитаниците на Петър Хубчев победиха с минималното 1:0 гостуващия Славия, а единственото попадение в двубоя бе дело на Елиаш, който отбеляза със страхотен удар от границата на наказателното поле.

Първото полувреме протече доста скучно. Половината ще се запомни с два идентични пропуска на Салим Керкар. Първо - в 13-ата минута Керкар стреля от удобна позиция по диагонала, но прати топката в аут. Полузащитникът получи същата възможност точно 20 минути по-късно, но отново не намери очертанията на вратата, пазена от Петков.

Три минути след началото на второто полувреме Елиаш донесе успеха на Берое. Полузащитникът на домакините отбеляза изключително красив гол, с което донесе и трите точки на старозагорци. Елиаш умело се освободи от Ристевски, след което от воле прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на Петков.

Две минути по-късно правилно бе отменено второ попадение за домакините поради засада. Малко преди края на двубоя на терена се появи Жуниор Мапуку Мпиа, който дебютира със зелената фланелка. Мпиа остави нелоши впечатления с играта си, като се отчете и с един опасен удар по посока вратата на Славия, който обаче не намери очертанията.

След успеха си Берое остава лидер във втората седмица с 42 точки, на пет пред втория Локо (Сф). Славия падна с място надолу и вече е трети с актив от 34.