3. Страхотен мач без публика! Левски измъкна победата над Локо (Пд) с 3:2 благодарение на холандското си дърво (видео+снимки)

Два бързи гола на иначе яловия нападател подариха победата на "сините"

Отборът на Левски (София) постигна изключително трудна победа с 3:2 над гостуващия тим на Локомотив (Пловдив). Ключов момент в сблъсъка, игран пред празните трибуни на "Герена", бяха двата бързи гола на резервата Сьорд Арс, с които Левски обърна Локо и взе трите точки. Иначе Цветков даде преднина на своите в 16-та минута, след което Карвальо изравни в 29-та. Автогол на Милиев 4 минути преди края на първата част накара щаба на домакините да се почувства като след леден душ. Все пак влезлият в 64-та минута на мача Арс вкара два гола около 15 минути преди края и оформи крайното 3:2.

През целия двубой двата отбора се опитваха да играят футбол, а не да се защитават  сляпо. Още във втората минута на мача подаване от дълбочина в тима на Локо бе насочено към капитана Здравко Лазаров, но малко не му достигна да овладее топката в наказателното поле на домакините.

Секунди по-късно Цветков се опита да изненада защитниците на Локомотив, нахлувайки в наказателното им поле, но топката му бе избита от краката. В 5-та минута топката се оплете в мрежата зад стража на Левски Пламен Илиев, но съдията отсъди засада при центрирането на Лазаров.

В 14-та минута Родригес почти успя да догони дълго подаване към него, което го оставяше очи в очи с Илиев, все пак младият страж излезе на време и изчисти в тъч. В 16-та минута „сините” поведоха с гол на Иван Цветков. Головата атака се разви добре през центъра, след което Йовов намери Младенов по лявото крило. Бързоногият играч центрира ниско по земя и след рикошет в бранител на Локо топката стигна до непокрития Цветков. Той нямаше какво друго да направи на празна врата, освен да открие резултата в полза на домакините.

Само 120 секунди по-късно Даксон по перфектен начин намери с дълъг пас съотборника си Сержиньо на границата на наказателното поле на Левски. За щастие на домакинския щаб ударът на Сержиньо бе добре париран от Илиев.

В следващата минута първо Лазаров не отигра добре подадената му хубаво топка и спечели само корнер, от който не излезе нищо опасно. В ответната атака Цветков излезе очи в очи със стража на гостите Лучини, но Даксон със самоотвержен шпагат изби в ъглов удар.

В 23-та минута Родригес преодоля Видович и центрира остро, но Пламен Илиев успя да избие. Две минути след това Мулдер проби чудесно по дясното крило, но след центрирането му играчите в синьо не се ориентираха добре.

В 29-та минута дойде изравнителното попадение за пловдивчани. Автор на гола стана бившият играч на Левски Базил де Карвальо след чудесно центриране на Лазаров и колективна грешка в отбраната пред Пламен Илиев.

В следващите минути преобладаваха центриранията пред вратите на двата отбора, но от тях не излезе нищо по-опасно. В 41-та минута отново след центриране, този път на Здравко Лазаров, който подаде към Златински, който пък от своя страна притисна Милиев и последният си отбеляза автогол.  Така четири минути преди края на първата част Локомотив вече водеше с 2:1 на „Герена”. До края на полувремето не се случи нищо интересно, с изключение на един неточен удар на Йовов.

През второто полувреме двата тима продължиха да демонстрират желанието си за игра и доста високо темпо. В 52-та минута Гаджев успя да намери по прецизен начин Тасевски в наказателното поле на Локо, македонецът обаче предпочетете да подаде топката и вместо да изравни с шут от близо, спечели само корнер.

В 65-та минута капитанът на „смърфовете” Лазаров се разходи между футболистите на Левски и стреля от около 20 метра с левия крак, но право в ръцете на Илиев. Четири минути по-късно Гаджев намери от корнер Младенов, който с глава насочи топката в ръцете на Лучини.

Между 76-та и 77-та минута проблясък на холандската резерва на Левски Сьорд Арс обърна мача. „Лалето” вкара две попадения в рамките на 60 секунди – първо изравни с плонж след подаване на Иван Цветков, а след това даде преднина на своите  с удар по земя от границата на наказателното поле на Лучини.

След като Левски посече Локо с два бързи гола, футболистите на домакините успокоиха играта и диктуваха темпото в сблъсъка. В 81-та минута удар на Лазаров мина покрай вратата, а в първата минута на продължението Пламен Илиев спаси домакините от изравняване, благодарение на страхотен рефлекс след центриране от фаул на пловдивчани. До края Левски успя да удържи мача и спечели изключително оспорвания мач с 3:2. Така "сините" се нареждат на 5-та позиция с 24 точки, а днес най-големият губещ на "Герена" не бе Локо, а публиката, която остана извън стадиона. "Смърфовете" са на 7-то място с 20 точки.

Над 15 000 лева глоба за Спартак Варна след дербито с Черно море

10 000 са заради надвишаване цената на билетите за привържениците на гостуващия отбор

Вальо Илиев: Не искам да виждам такова лице на отбора

"С това поведение няма как да продължаваме"

Митов: И двата отбора можеха да спечелят