3. Страхотна тупалка на Димов бе достатъчна за "син" успех над Черно море пред погледа на Гонзо (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" нанесоха първо поражение в плейофите на "моряците"

Левски победи Черно море с минималното 1:0 в мач от 31-вия кръг в "А" група, нанасяйки първа загуба на Гонзо и "моряците" в плейофната фаза на шампионата. Страхотен гол на Даниел Димов от над 25 метра донесе трите точки за "сините", за които това е трети пореден успех в първенството.

Гостите можеха да поведат изненадващо още преди да е изтекла и една минута от двубоя. Валери Домовчийски бе изведен по лявото крило. Бившият нападател на Левски влезе в наказателното поле и стреля, но Блажевич със страхотна намеса изби.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Левски постепенно наложи стила си и в 17-ата минута отбеляза, благодарение на страхотна тупалка на Даниел Димов. Полузащитникът на "сините" си отвори пространство за удар и изстреля страхотен снаряд, забивайки кълбото в горния ляв ъгъл на Китанов.

В 28-ата минута Черно море имаше претенции за дузпа. Валери Домовчийски получи топката в наказателното поле и се опита да премине покрай Горан Блажевич. Стражът на "сините" не игра с топката и закачи Домовчийски, който веднага се строполи на земята, но Христо Ристосков не уважи претенциите му за 11-метров наказателен удар.

През второто полувреме "сините" не стигнаха до нито едно чисто положение. Черно море пък отговаряше с дълги извеждащи подавания, които на два пъти сработиха, но и в двата случая Блажевич внимаваше и изпревари атакуващите играчи на "моряците".

В добавеното от съдията време влезлият като резерва Станислав Ангелов можеше да отбележи втори гол за Левски, но ударът му по диагонала мина покрай вратата на Китанов.

След успеха си Левски събра 53 точки и остава на петата позиция, на точка зад четвъртия Ботев (Пловдив), но "сините" имат и мач по-малко от пловдивчани. Черно море остава на шестото място с 49 точки.