3. Търновската крепост отново удържа! Етър с пета поредна победа у дома! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Батрович к Боджадж вкараха на Локо Пд, "виолетовите" са само на точка от Топ 6

Етър спечели с 2:0 домакинството си на Локомотив (Пловдив) от 23-ия кръг на Първа лига. Разписаха се Велко Батрович и Даниел Младенов.

Тимът на Красимир Балъков записа пети пореден успех у дома и е само на точка зад шестия Черно море. До плейофите остават три кръга. Локомотив е на 10-а позиция с 26 т. и вече няма дори теоретични шансове да попадне в Топ 6.

Дебют за пловдивчани направи новото попълнение Никола Марич, чиито изяви обаче не се откроиха. В последните 9 минути поигра и друг нов Един Бахтич.

Домакините откриха резултата в 26-ата минута. Разписа се Велко Батрович, който получи пас от Флорент Боджадж и с изстрел с десния крак прати топката в мрежата за 1:0.

Малко след това грешка на Димитър Везалов позволи на Руменов да открадне топката и да центрира в наказателното поле на Локо. Там Боджадж стреля с глава, но Луков спаси. Късметът покри Локо и в 38-ата минута, когато изстрел на Велко Батрович се отби в гредата.

Първата добра възможност за "смърфовете" дойде чак в 49-ата минута. Томашевич центрира почти от аутлинията, където Ален Ожболт обаче не успя да играе с топката. Тя обаче попадна в Димитър Илиев, който шутира силно, но над напречната греда. Малко след това Никола Марич опита далечен удар по земя, но вратарят Христо Иванов улови.

Така се стигна до 71-ата минута, когато Етър реши мача с втори гол. Батрович центрира в пеналта, където Томашевич остави свободен Даниел Младенов и той засече с глава за 2:0.

В добавеното време Никола Марич бе изведен сам срещу вратаря Христо Иванов, но шутира в аут.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 84. Здравко Запрянов, 16. Пламен Гълъбов, 3. Артьом Артюнин, 25. Крум Стоянов, 5. Георги Сърмов (к), 17. Аласана Мане, 8. Румен Руменов, 10. Велко Батрович, 11. Даниел Младенов, 88. Флорент Боджадж;

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 71. Мартин Луков, 50. Йосип Томашевич, 5. Асен Георгиев,15. Димитър Везалов, 20. Милош Петрович, 14. Димитър Илиев (к), 34. Игор Банович, 10. Парвиз Умарбаев, 88. Никола Марич, 7. Момчил Цветанов, 12. Ален Ожболт;

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение