3. Тъжен край: Младежките национали отнесоха срамно 1:7 от Дания (ВИДЕО)

Тъжен край: Младежките национали отнесоха срамно 1:7 от Дания (ВИДЕО)

В последния си квалификационен мач за Евро 2015 младежите претърпяха истинско крушение в Аалборг, Карачанаков вкара почетния гол

Младежкият национален отбор по футбол изживя истинско крушение в последния си мач от квалификациите за Евро 2015 в Чехия. Националите до 21 години бяха пометени от Дания със 7:1 на стадион в Олборг.

Христофор Хубчев остави нашия отбор с 10 души още в 22-ата минута, а Антон Карачанаков вкара почетното попадение за България от пряк свободен удар в началото на втората част.

Мачът беше без значение за момчетата, водени временно от Павел Панов, защото те нямаше как да мръднат от четвъртото място, а датчаните вече си бяха осигурили челната позиция.

Това обаче не спря скандинавците да ни разгромят, въпреки че халфът на Палермо Ивайло Чочев се бе върнал сред титулярите, а атаката ни бе водена от „жълто-черното” дуо – Алекс Колев – Цветелин Чунчуков.

Лукас Андерсен даде аванс на домакините в 18-ата минута. 4 минути по-късно Христофор Хубчев повали същия този Андерсен като последен в защита и съдията показа директен червен картон, което ни опря до стената с 10 души.

Лукас Андерсен продължи наказателната акция и покачи на 2:0 в 32-ата минута, а Павел Панов опита да реагира като смени Чунчуков и пусна друг играч на Ботев (Пд) – Дрянов.

Българите още не бяха свикнали с новата си формация и за трети път извадиха топката от мрежата след гол на Дурмиси.

Вестергаард сложи край на перфектната първа част за Дания с 4-ти гол.

Антон Карачанаков поне малко отсрами България с гол от пряк свободен удар в началото на втората част – 4:1.

После датските смени ни вгорчиха живота още повече. Бергреен влезе след час игра и само 5 минути празнуваше в прегръдките на съотборниците си – 5:1.

Още две минути минаха и Бех направи 6:1, а друга резерва – Зохоре, оформи крайното 7:1 в 78-ата минута.

Така завърши една тъжна квалификационна кампания за младежките национали, в която те взеха едва две победи, три пъти завършиха наравно и допуснаха 5 загуби.

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите

Амос Юга си тръгна от ЦСКА, лекува се във Франция

Футболистът получи разрешение от ръководството на ЦСКА да напусне България

Ботев (Пд) променя стратегията си за млади таланти

Ръководството на Ботев (Пд) е взело решение да промени политиката си относно младите играчи

ЛОШО! Груев пропуска мачовете на България с Люксембург и Северна Ирландия

Халфът на Лийдс и България Илия Груев ще бъде аут за месец

Трима нови в Левски

Треньорът на Левски Станислав Генчев иска да подсили тима си с вратар, опорен полузащитник и атакуващ халф