3. ТЪЖНО, ТЪЖНО, БЪЛГАРИЯ! Италия дойде и се разходи леко за 2:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

ТЪЖНО, ТЪЖНО, БЪЛГАРИЯ! Италия дойде и се разходи леко за 2:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Измислена дузпа, неотсъдена за нас и късен гол донесоха победата на Скуадра адзура срещу "лъвовете"

България допусна втора загуба от два мача в квалификациите за Мондиал 2022. Родните национали бяха победени от Италия с 2:0 на "Васил Левски".

"Лъвовете" показаха малко по-стабилна игра спрямо тази срещу Швейцария, но отново не представиха никакви аргументи срещу "Скуадра адзура" и Джанлуиджи Донарума прекара 90 необезпокоителни минути в София.

Още в 4-ата минута Гълъбинов получи пас от Спас Делев и отправи шут по посока на вратата на Донарума, но стражът на Милан спаси. Минута след това след изпълнение от корнер се получи разбъркване в наказателното поле, Ачерби пробва изстрел, но той бе блокиран. Малко след това Киеза бе спрян с шпагат от българската защита, но за щастие чист такъв и не последва дузпа. В следващите минути италианците започнаха все по-осезателно да натискат. В 15-ата минута Федерико Киеза стреля от дистанция покрай вратата на Пламен Илиев.

В 19-ата минута Делев напредна по фланга с топка в крака без никой от италианците да успее да го спре, пасът му насочен към топчката на дузпата обаче бе пресечен.

Четири минути преди края на първата част съдията отсъди напълно несъществуваща дузпа за нарушение на Даниел Димов срещу Николо Барела. Зад топката застана Андреа Белоти, който матира Пламен Илиев, за да даде аванс на "скуадра адзура".

12 минути след почивката Гълъбинов пусна към Делев, който опита пас към Карагарен, той пробва да върне към дузпата, а там защитник на Италия игра с ръка. Скамейката на България скочи в искане на дузпа, но такава не последва. В 62-ата минута Кристиян Малинов замени Георги Костадинов в халфовата линия на "лъвовете".

В 64-ата минута гостите поискаха втора дузпа за ритник, който Белоти отнесе от Антов, но този път исканията им не бяха уважени от главния съдия Винчич. В 72-ата минута гредата спаси България от втори гол във вратата на Пламен Илиев. Топката се отби в страничния стълб след изстрел на голмайстора за "скуадра адзура" в двубоя - Андреа Белоти.

В 83-ата минута италианците удвоиха резултата. След доста подавания топката стигна до влезлия като резерва Мануел Лукатели, който с майсторско изпълнение вкара топката във вратата на Пламен Илиев. Две минути след това Чиро Имобиле стреля в ръцете на Илиев.

България - Италия 0:2
0:1 Белоти (дузпа) 43
0:2 Локатели 82

Стартови състави:

България:
Пламен Илиев - Валентин Антов, Даниел Димов, Васил Божиков , Сисиньо, Момчил Цветанов, Ивайло Чочев, Георги Костадинов, Петър Витанов - Спас Делев, Андрей Гълъбинов

Италия:
Донарума, Ачерби, Бонучи, Флоренци, Спинацола, Сенси, Барела, Верати, Инсине, Киеза, Белоти

90 - Край на мача!

82 - Гол за Италия! След дълго комбиниране между Верати и Инсине последният пусна към Локатели, който с техничен изстрел в далечния ъгъл удвои аванса на гостите

72 - Kъсмет за България, след като Белоти беше изпуснат от Антов и при опита си да прехвърли Илиев нацели гредата!

64 - Антов спря с отличен шпагат Белоти точно преди нападателят да отправи удар. Италия претендира за втора дузпа, но такава не е дадена

56 - Спас Делев пусна отличен пас отстрани на наказателното поле към Карагерен. Той се опита да я върне към дузпата и там бранител на Италия игра с ръка, но съдията отново ни поряза и не даде дузпа за България!

46 - Начало на втората част

45 - Край на първото полувреме

43 - Гол за Италия! Пламен Илиев хвана ъгъла, но Белоти беше точен!

42 - Дузпа за Италия! Гостите получава 11-метров наказателен удар след минимален контакт между Димов и Белоти!

41 - Няколко опита на Италия да стрелят в наказателното поле, но всички опасности са блокиран от бранителите на България

20 - Спас Делев проби добре отляво и пробва да върне към дузпата за Гълъбинов, но пасът беше пресечен!

16 - Инсине пусна пас по конец по диагонала към Киеза, но крилото не успя да я спре метри пред вратата на Илиев

9 - Центриране на Спинацола намери връхлитащия Белоти, но нападателят на Торино фаулира Божиков в опита да засече

7 - Киеза беше на отлична позиция да стреля, но Божиков се хвърли самопожертвователно и изчисти в ъглов удар!

3 - Първата опасност е пред Донарума! След тъч топката беше свалена към Гълъбинов, но стражът на Италия успя да спаси!