3. Топузаков: Играхме както искаме – атрактивно и с фантазия

Топузаков: Играхме както искаме – атрактивно и с фантазия

Топчо се закани да остави Левски на върха в Първа лига за дълго време след отпадането за Купата от Черно море

Новият треньор на Левски Елин Топузаков остана доволен от играта на „сините”, въпреки отпадането в осминафиналите за Купата на България след загуба с 2:3 след продължения на „Герена” от Черно море.

„Изходът можеше да бъде съвсем друг. Имахме положения, които пропуснахме и то чисти. Поздравявам отбора на Черно море, това е турнирна битка. Те си вкараха техните положения, ние не можахме. Доволен съм от това, което показаха момчетата, особено от второто полувреме натам. Бяхме пределно мобилизирани, имаха фантазия, комбинации, положения пред гола. Може би трябва да отдадем заслуженото на вратаря на Черно море, който направи много силен мач и запази вратата им суха, доколко им беше необходимо. Ние изпуснахме положения да няма изобщо продължения и там бяхме наказани. Днес играхме това, което искахме. Изключвам грешките в изнасянето на топката и контрите на Черно море, в които получихме два гола”, коментира Елин Топузаков след отпадането пред Диема спорт.

Той каза, че в Левски няма напрежение и е свикнал с високите цели в Левски.

„Винаги има какво да се работи и ще работим – и в защита, и в нападения. Радвам се, че имахме атракция в атаката, имахме доста положения. Напрежение в Левски не мога да кажа, че има. В Левски винаги целите са високи, ако на това се казва напрежение – да, има го. Изискванията и условята за работа в най-големия клуб в България са такива, с това трябва да се свиква, ако на някой му прави впечатление”.

Топчо гледа напред и иска да задържи Левски на върха в Първа лига „за дълго време”.

„Ще искаме да продължим. Все още сме на първо място и смятаме да го задържим за дълго време. Гледаме напред, днес мачът мина-замина”.

На брифинга си след това Топузаков каза, че отпадане от Черно море на „Герена” е „почти недопустимо” за Левски.

„Ще си извадя поуките кое ми хареса и кое не. Все пак ние отпадаме  на „Герена” от Черно море, което е почти недопустимо. Надяваме се да продължим победния ход и този мач да не ни се отрази психически”.

Но той не съжалява за много атакуващата си тактика.

„Стана мъжки двубой, имаше много футбол и битка. Черно море игра по начина, по който очаквахме. Ние играхме, както трябва да играе в Левски, Изпуснахме доста положения, върнахме се в мача. Техният вратар спаси доста положения, не можахме да решим мача в 90 минути. Поех известен риск, играхме както виждам аз като губехме мача. Много офанзивни и много атакуващи играчи имаше на терена, създадохме много положения. Поздравявам Черно море, те постигнаха своето, вкараха три гола на „Герена”. Грешките, които допуснахме, са по-скоро колективни. На „Герена” никой не беше вкарвал гол досега, а с три допуснати гола много трудно можеш да победиш. В защита за първи път играхме в такъв вариант. Въпреки грешките в началото, ние можехме да победим”.

„Лошо стечение на обстоятелствата – 4 минута получаваме гол. Това е стилът на Черно море. Ние съжаляваме и се ядосваме, защото имахме изключително много положения, даже не искам да ги изброявам. Играхме за първи път така и това беше мое решение да играем за първи път, както играхме след 70-ата минута”, завърши бившият защитник.