3. Трета поредна загуба и последно място в групата за юношите (ВИДЕО)

Трета поредна загуба и последно място в групата за юношите (ВИДЕО)

Момчетата на Светльо Тодоров паднаха от Шотландия с 1:2

Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби с 1:2 на Шотландия в последен мач от Елитния квалификационен кръг за Евро 2016.

Така момчетата на Светльо Тодоров останаха на последно място в групата си, след като понесоха поражения и в трите си срещи.

Нашите така или иначе нямаха шанс да се класират за финалите на европейското, така че вече могат да мислят за следващия квалификационен цикъл, в който са в една група с Беларус, Дания и Португалия.

„Лъвовете” се озоваха в ролята на догонващи още в 15-ата минута, когато Бреслин центрира отдясно, Райън Харди отклони с глава и след неумела намеса на Михайлов тя влетя в мрежата му – 0:1.

Българите изравниха в 38-ата минута след бърза контраатака и пас на Краев към Александър Георгиев, който с изстрел отблизо вкара за 1:1.

Малко преди почивката Найсбит нацели гредата, а веднага след паузата Краев стреля, но в аут.

Не след дълго двама от „трикольорите” си попречиха, вместо да вкарат на празната врата след успореден на голлинията пас на Атанасов, а островитяните нанесоха своя удар в 78-ата минута.

Тогава реферът отсъди спорна дузпа в полза на шотландците за игра с ръка на Керчев в безобидна ситуация и Грег Килти бе точен от бялата точка, за да донесе победата на своите.

Пет минути по-късно българският тим можеше да изравни, но Александър Георгиев нацели гредата.

Така нашите останаха с без спечелена точка от трите си мача, а Шотландия завърши на предпоследно място в групата с три в своя актив.

България U19 – Шотландия U19 1:2
Голмайстори:  0:1 Харди 15, 1:1 Александър Георгиев 38

Стартови състави:

България U19: Михайлов, Атанасов, Керчев, Ан. Георгиев, Ал. Георгиев, Йорданов (64-Буров), Цвятков, Краев, Минков (17-Лясков), Димитров, Апостолов.
Селекционер: Светослав Тодоров

Шотландия U19: Дохан, Камерън, Бреслин, Яковити, Джулс (59-Харви), Томсън, Харди, Кийти (83-Рос), Райт (79-Уингтън), Несбит, Самут.
Селекционер: Скот Гемил

Съдия: Йорген Бургардт (Дания)
Стадион: „Поморац“ (Кострена)
Жълти картони:  Ан Георгиев, К.Димитров, Апостолов (България U19), Несбит (Шотландия)