3. Трета загуба за ЦСКА след само 7 кръга (видео)

Трета загуба за ЦСКА след само 7 кръга (видео)

Славия удари "червените" за първи път от 8 години насам

ЦСКА записа трета загуба в родния футболен шампионат и като че ли се прости с шансовете си за титлата. „Червените” бяха победени с 0:1 от Славия на Емил Велев на негостоприемния стадион в столичния кв. „Овча купел”. Левскарят Даниел Пеев отбеляза единственото попадение в неделния следобед, което нанесе първо поражение на новия треньор на „армейците” Гьоре Йовановски за първенство. "Белите" пък постигнаха първи успех над софийския си съперник след 8 години.

Славия първи излезе напред в резултата с гол на Даниел Пеев в 15-ата минута. С мощен шут от 30 метра братът на национала Георги Пеев препарира Здравко Чавдаров за 1:0.

ЦСКА бе най-близо до изравнителен гол точно преди почивката, когато Грегъри Нелсън изскочи сам срещу Кунчев, но стреля встрани от вратата на Славия.

През второто полувреме „червените” се настаниха трайно в половината на своя домакин, който пък от своя страна играеше на контраатака. При една такава Чавдаров спаси удар на Божов. В 59-ата минута пък Галин Иванов можеше да удвои аванса на „белите”, но ударът му бе блокиран.

В 71-ата минута изнервените фенове на ЦСКА започнаха да трошат седалките в сектора за гости, като целеха Дениран, който се бе спречкал с Тибони.

Гостите се опитаха да натиснат в края на двубоя, но се лутаха в намерението си да намерят мрежата на Кунчев.

В 86-ата минута Илия Илиев пропиля много изгодна ситуация да убие окончателно всякаква интрига. Той получи топката от Галин Иванов, който бе преодолял Грило, и стреля по земя, но кълбото премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Друг левскар Иван Цачев пропусна в последните моменти от срещата.

Така Славия спечели с 1:0 и записа четвърта поредна победа в „А” група, което я праща на второ място във временното класиране с актив 15 точки, колкото има първият Черноморец и третият Левски. ЦСКА е на 9-ата позиция с едва 8 точки.

СЛАВИЯ – ЦСКА 1:0
Пеев (15’)

Славия: Кунчев, Дяков (Цачев 68’), Генев, Петков, Дениран, Р. Димитров, Пеев, Мансаров, Г. Иванов, Божов (Илиев 80’), Христов (Колев 70’)

ЦСКА: Чавдаров, Стоянов, Виданов, Акуаро, Грило, Янчев, Маркиньос, Трифонов (Трекаричи 56’), Нелсън, Шеридън (Тибони 45’), Платини (Костадинов 64’)

Жълти картони: Кунчев, Дяков, Генев, Димитров, Маншров, Колев (С), Стоянов, Грило (Ц)

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение