3. Трилър в Бистрица: ЦСКА 1948 и Локо Пд не се победиха в луд мач (ВИДЕО)

Трилър в Бистрица: ЦСКА 1948 и Локо Пд не се победиха в луд мач (ВИДЕО)

Драма, екшън, червени картони, греди и ВАР при 1:1

Локомотив (Пловдив) окончателно сдаде първото място в класирането, след като в пети пореден мач не успя да спечели.

„Смърфовете“ фиксираха равенство 1:1 като гости на ЦСКА 1948 в среща от XV кръг на футболната ни efbet Лига, за да останат втори в таблицата с 31 точки, на 1 от новия лидер Черно море.

ЦСКА 1948 пък не загуби в 6-и пореден двубой и вече има 23 точки, с колкото е и шестият Арда (Кърджали).

„Червените“ поведоха чрез Георги Русев в 15-ата минута, ала в 44-ата Джовани изравни от дузпа. Локомотив удари и 2 греди, като в добавеното време се размина с дузпа, която бе отменена след намеса на ВАР, а двата тима завършиха сблъсъка с по 10 души след червени картони на Елитон и Ангел Лясков малко преди края.

Срещата започна двуостро и още във втората минута гостите отправиха първия точен изстрел. Джовани стреля технично от средна дистанция, ала Даниел Наумов съумя да спаси.

Домакините отговориха само 4 минути по-късно, но Аерон Зинга не можа да контролира добре удара си.

В 9-ата минута Ангел Лясков фаулира Георги Русев на границата на пеналта и получи жълт картон, а ЦСКА 1948 – свободен удар на отлична позиция.

Шутът на Педриньо обаче бе спасен без особени затруднения от Динко Хоркаш.

Последният обаче бе безпомощен малко по-късно, тъй като в 15-ата минута Георги Русев отне от Ангел Лясков, напредна с топка в крака и майсторски я прати в мрежата с левия крак за 1:0.

В 30-ата минута „червените“ поискаха дузпа за игра с ръка на Мартин Паскалев в пеналта, но главният съдия Ивайло Стоянов и отговорниците за ВАР прецениха, че тя е неволна.

В 39-ата минута Алфа Конте се размина с добро подаване на Джовани, а скоро след това последният спечели дузпа за Локомотив (Пловдив).

Бразилецът проби в наказателното поле, където бе препънат от Ерденис Гурищаи арбитърът посочи бялата точка.

Зад нея застана самият Джовани и хладнокръвно прати топката в средата на вратата, докато Наумов се хвърли вляво и така резултатът бе изравнен минута преди да изтекат първите 45.

В добавеното време на първата част пък Аерон Зинга пропусна да даде отново аванс на ЦСКА 1948 и така паузата дойде при равенство 1:1.

Скоро след нея гостите бяха на сантиметри от пълния обрат, но нямаха късмет, защото удариха греда.

Алфа Конте разтресе напречния стълб с изстрел от 10-ина метра след много хитър пас на Георги Минчев в наказателното поле.

В 52-ата минута пък Наумов трябваше да отразява опасен шут на Джовани, за да запази ремито.

В 63-ата нападателят на гостите Георги Минчев опита атрактивна задна ножица, но прати топката встрани от вратата, а в 67-ата те поискаха дузпа заради игра с ръка на Ерденис Гурища, ала наказателен удар не бе отсъден.

След това резервата на домакините Антонио Вутов изведе Педриньо сам срещу Динко Хоркаш, ала вратарят излезе победител в сблъсъка с бразилеца.

Последваха неточни изстрели на Бабакар Дион и друга резерва - Димитър Илиев, за да се стигне до 81-ата минута, в която Локомотив за втори път удари греда.

И то отново след рикошет, този път след шут на Георги Минчев.

Две минути преди края на редовните 90 се стигна до сблъсъци между футболисти на терена, като най-деен в тях бе Елитон.

Той получи директен червен картон, а втори жълт бе вдигнат на Ангел Лясков, който също бе изгонен и двата отбора останаха с по 10 души на терена.

Нервите взеха връх и в добавеното време на срещата главният съдия отсъди дискусионна дузпа, след като вратарят на гостите боксира една топка, а Симеон Петров падна в наказателното поле и се хвана за главата. След намеса на ВАР обаче наказателният удар, както и жълтия картон за Динко Хоркаш, бяха отменени.

Така двата отбора взеха по точка и не се победиха за втори пореден път.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 15. Симеон Василев, 5. Елитон, 87. Симеон Петров, 24. Ерденис Гурища, 18. Ивайло Чочев (к), 21. Емил Ценов, 8. Педриньо, 17. Никола Илиев, 10. Георги Русев, 26. Аерон Зинга;

Резерви: 33. Генадий Ганев, 20. Антонио Вутов, 28. Неделко Пишчевич, 9. Видар Кяртенсон, 99. Радослав Кирилов, 6. Стив Фуртадо, 39. Парвиз Умарбаев, 23. Емил Виячки, 11. Бирсент Карагарен;

Треньор: Николай Панайотов;

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш (к), 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 71. Оливер Камдем 4. Мартин Паскалев, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани Бариани, 7. Бабакар Дион, 17. Алфа Конте, 9. Георги Минчев;

Резерви: 81. Кристиан Томов, 5. Тодор Павлов, 33. Георги Каракашев, 14. Димитър Илиев, 22. Ивайло Иванов, 11. Петър Андреев, 12. Ефе Али, 16. Кристиян Пешов;

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо