3. Трудна "червена" победа в Търговище, осем от осем за ЦСКА (видео)

Трудна "червена" победа в Търговище, осем от осем за ЦСКА (видео)

"Мълниите" затрудниха максимално ЦСКА, но в крайна сметка отстъпиха с 0:3

Отборът на ЦСКА победи трудно Светкавица в мач от 8-ия кръг на "А" група. "Червените" надвиха с 3:0 тима от Търговище на стадион "Димитър Бурков", но победата бе изкована с много труд от момчетата на Милен Радуканов, които стигнаха до първото си попадение срещу последния в класирането едва в 66-ата минута, когато Мишел Платини откри резултата. В 72-ата резервата Мораес удвои преднината, а в 87-ата отново той се разписа от дузпа.

Срещата започна по отличен начин за домакините, които още в 3-ата минута сензационно можеха да открият резултата. Мартин Христов изведе Мохамед зад гърба на „червената” защита, но прехвърлящият удар на египетския нападател премина на около педя над напречната греда.

Гостите отвърнаха с невероятен пропуск на Янис Зику само пет минути по-късно. Грегъри Нелсън получи подаване в наказателното поле на Светкавица, след което центрира успоредно на голлинията към румънския нападател, който от десетина метра не успя да порази опразнената врата.

Това бяха и двете най-сериозни положения за първата част. В оставащите минути до почивката „червените” владееха повече топката и разчитаха на пробивите на Иван Бандаловски и Грегъри Нелсън, а удари на Спас Делев и Мишел Платини бяха отразени от стража на домакините Иван Георгиев.

Отборът на Светкавица се държа достойно през първите 45 минути и въпреки че посрещаха играта в своята половина през по-голямата част от времето, момчетата на Пламен Донев чакаха своя шанс на контраатака, като най-опасен в предни позиции беше Мохамед Тауакол.

Най-спорното положение за първото полувреме дойде в 27-ата минута, когато при центриране в наказателното поле на ЦСКА топката срещна ръката на Костадин Стоянов, но главният рефер Никола Попов остана безмълвен. По този начин нулевото равенство се запази до почивката.

В началото на второто полувреме Янис Зику получи контузия и бе заменен от Жуниор Мораес. Тази промяна внесе свежест в играта на „червените” и тяхното превъзходство докрая на срещата бе още по-осезаемо.

В 60-ата минута Нелсън качи топката на главата на Платини, който обаче от 7-8 метра не намери очертанията на вратата. Шест минути по-късно обаче бразилецът се реваншира след като увлече няколко футболисти на домакините и стреля около 15 метра, топката рикушира в тялото на бранител и влезе в долния десен ъгъл зад Иван Георгиев за 1:0 в полза на ЦСКА.

„Червените” удвоиха преднината си в 72-ата минута, когато влезлият като резерва Мораес се разписа с глава. Първоначално стражът на домакините отрази много силен удар на Платини от малък ъгъл, след това обаче при добавката, Георгиев нямаше какво да направи и се наложи да извади топката за втори път от своята мрежа.

Резултатът можеше да добие класическо изражение в 82-ата минута, когато много силен удар на Грегъри Нелсън от границата на наказателното поле разтресе напречната греда, а веднага след това добавката на Адемар бе отразена с вещина от вратаря на „мълниите”.

Четири минути по-късно обаче Венцислав Йорданов фаулира грубо Мишел Платини в собственото си наказателно поле и главният арбитър не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Жуниор Мораес, който хладнокръвно отбеляза второто си попадение в мача.

По този начин отборът на ЦСКА записа осма поредна победа и продължава да бъде едноличен лидер с актив от 24 точки, без да познава вкуса нито на равенството, нито на поражението. Тимът на Светкавица пък остана закотвен на дъното със само една спечелена точка.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо